Skocz do zawartości
Forum

Pajączki na twarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i prosze o rade. Na twarzy zaczely mi sie pojawiac coraz to nowsze pekniete naczynka. Nic mi nie pomaga a powiedzialabym ze po niektórych produktach jakie stosuje jest jeszcze gorzej.
Kupilam szpecyfik znanej firmy w tabletkach zeby walczyc od srodka i po miesiacu stosowania znowu pjawilo sie pekniete naczynko i to w trakcie stosowania leku. To samo z maseczka na twarz pewnej znanej firmy. no delikatnie mówiac nie bardzo wiem co z tym dalej zrobic?
dodam ze nie odchudzam sie a moja dieta jest bogata w witaminy, przyjmuje witamine c.
Tak wiec co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Gość Orient Day SPA

Witam. Osoby posiadające skórę wrażliwą , naczynkową powinny zrezygnować z czynności które mogą nasilać rozszerzanie naczynek tj. nie korzystać z solarium, nie opalać się , nie drażnić skóry preparatami z alkoholem oraz peelingami gruboziarnistymi, nie korzystać z długich gorących kąpieli czy sauny itp Powinna być zachowana odpowiednia ochrona skóry - latem stosować kremy z wysokim filtrem natomiast zimą kremy półtłuste przeznaczone do cery naczynkowej. Jeśli na swej skórze zauważa Pani tzw "pajączki" warto skorzystać z zabiegów zamykających naczynka laserem Med- Art. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Swoje pytania warto kierować do profesjonalistów, którzy udzielą niezbędnych informacji. Nasz nr kontaktowy 41 368 33 81 /kom 792 373 480 , www.orientdayspa.pl

Odnośnik do komentarza

Moje pytanie brzmi czy mówimy o drobnych siniakach, które są wynikiem pęknięcia naczynia krwionośnego czy o tzw. pajączkach - czyli rozszerzonych naczynkach?

Bez wątpienia, ma Pani cerę naczyniową i tego rodzaju zmiany skórne mogą się nasilać wraz z upływem czasu.

W przypadku cery naczyniowej bardzo istotne jest to, aby stosować kosmetyki odpowiednio dobrane do typu skóry. Powinny one zawierać w składzie substancje uszczelniające i wzmacniające naczynka, takie jak: witamina C, flawonoidy, escyna oraz ruta.

Co więcej, należy unikać czynników takich jak:
-stosowanie peelingów gruboziarnistych
-wystawianie skóry na działanie mrozu, wiatru, sauny oraz solarium
-spożywanie napoi takich jak mocna kawa oraz alkohol
-spożywanie gorących oraz ostro przyprawionych dań
-stosowanie preparatów sterydowych

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...