Skocz do zawartości
Forum

Ośrodki leczące stres pourazowy


Gość magda0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nazywam się Magda. Moje dzieciństwo nie było zbyt udane. Wychowałam się w rodzinie, gdzie, niestety, nie stroniono od alkoholu. Do domu, do ojca, przychodzili ciągle jacyś kolesie, którzy pili i robili awantury. Do tego kłótnie z sąsiadami i wizyty policjantów.

Chciałam jak najszybciej uciec z tego domu wariatów. Matka, by nie widzieć problemów alkoholowych ojca, wyemigrowała do Niemiec, a mnie zostawiła. Gdy miałam 17 lat, po jednej z takich alkoholowych libacji zwróciłam uwagę ojcu, zaczęłam się z nim kłócić. Zareagował agresją. Nigdy się tak nie zachowywał. Tak mnie pobił, że wylądowałam w szpitalu. Po tym zajściu wyprowadziłam się z domu. Pomogła mi moja babcia.

Teraz jednak mam problemy psychiczne. Cierpię na stres pourazowy. Jeśli coś przypomina mi traumę, od razu wracają negatywne wspomnienia. Nie radzę sobie z tym. Chciałabym dowiedzieć się, czy znacie jakieś ośrodki w Warszawie lub lekarzy, specjalizujących się w leczeniu stresu pourazowego. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Moja koleżanka chodziła kiedyś na Wąwozową 25. Podobno jej tam pomogli, ale znam tę historię tylko z opowieści. Podziwiam cię magda0. Ja w takiej sytuacji pewnie bym się załamała, a ty dzielnie walczysz. Jesteś bardzo silna. Moje dzieciństwo było bardzo szczęśliwe, dlatego twoja historia bardzo mnie poruszyła. Może potrzebujesz jakiejś pomocy? Mieszkam w Warszawie i mogłybyśmy się spotkać. Napisz jeszcze co u ciebie. Trzymam mocno kciuki.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie jestem z Warszawy i nie bardzo mogę ci pomóc, jeśli chodzi o konkretne ośrodki. Dobrze, że zdecydowałaś się na taki krok. Sama miałam bardzo trudne dzieciństwo, o którym wolę nawet nie pisać. Długo odsuwałam od siebie możliwość terapii. Dopiero mój mąż mnie przekonał. Teraz wiem, że było warto. Zrozumiałam, że to nie była moja wina, przecież byłam tylko dzieckiem... Teraz lepiej mi żyć. Wierzę, że tak samo będzie z tobą.
Pozdrawiam cieplutko, trzymaj się

Odnośnik do komentarza

Cześć Magdo. Wiem, że w Warszawie na Ursynowie i w dzielnicy Bemowo istnieje Psychodynamiczne Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowe, które zajmuje się leczeniem zaburzeń lękowych, w tym leczeniem PTSD. Myślę, że dodatkowe informacje można o tym ośrodku znaleźć w Internecie. Moja koleżanka chodziła tam na terapię i bardzo sobie chwaliła. Jej udało się pokonać chorobę z pomocą specjalistów. Ty też powinnaś być dobrej myśli. Życzę powodzenia i trzymam za Ciebie kciuki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...