Skocz do zawartości
Forum

Przepisy na romantyczną kolację we dwoje


Gość Reszka.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej niedługo Walentynki. To będą nasze pierwsze więc chciałabym jakoś zabłysnąć. może mój pomysł nie jest jakoś oryginalny czy wybitny, ale że tak powiem klasyka sprawdza się zawsze:) chcę mojemu lubemu przygotować kolację, tylko nie wiem co ugotować. Zbyt wybitna w kuchni nie jestem, ale chciałabym mu pokazać że umiem gotować. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__Mi

proponuję makaron. Szybko się robi i większość osób go lubi. Ja robię makaron z sosem pomidorowo czosnkowym z miesem mielony. Kupuje pomidory do pizzy w puszcze ( są już pokrojone i obrane ze skórki). Najpierw zesmażam mieso mielone z czosnkiem i cebulką,( którą wczesniej drobniutko siekam) potem pomidory i czekam aż odparuje na małym ogniu. Makaron gotuję, ma być aldentte. Jak sos będzie gęsty ( ale bez przesady) to wlewam go do makarony i mieszam. Podaję ze startym serem i listkiem bazylii

Odnośnik do komentarza

Na romantyczna kolacje polecam lososia(lub inny filet rybny) przyprawic papryka slodka,przyprawa do ryby, troche maselka, upiec w folii.
Do tego pieczone ziemniaczki lub gotowane i surowka np, ogorek i pomidorek z cebulka.
szybka kolacyjka i smaczna....ach ten dzien zakochanych ale mój maz to taki malo romantyczny..... Pamietam na poczatku naszej znajomosci zrobilam mu kolacyjke nalalam winko do kieliszków, odpalilam swieczunie, a on przyszedl po pracy przebral sie w krótkie spodenki, narzucil t-shirt i siada ze mna do stolu zadowolony.
Na szczescie z czasem sie wyszlifowal.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam kurczaka z curry. Rano tniemy pierś z kurczaka na kawałeczki, dodajemy do nich łyżeczkę curry, pół łyżeczki słodkiej papryki, sól, imbir ( jak mamy śiwezy to tak z 1 cm startego, jak suszony i z pół łyżeczki) 2 posikane albo wyciśnięte ząbki czosnku. Przykrywamy i do lodówki.
Przed kolacją wyjmujemy. Smażymy, dodajemy trochę wody, potem śmietany lub jogurtu doprawiamy. Do tego gotujemy ryż.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...