Skocz do zawartości
Forum

interpretacja CRP oraz mocz


Gość m1m2m3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, robiłem badanie krwi w lutym 2015 i moje CRP wynosiło wtedy 0,390, a teraz w sierpniu 2015 wynosi 1,060. Normy są od 0,000 - 5,000. Czy taki skok od lutego jest związany z jakąś infekcją?
Chciałbym się również dowiedzieć co oznaczają dość liczne pasma śluzu oraz bakterie. Reszta jest w porządku. Bardzo proszę o odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza

Witam.
CRP jest wskaźnikiem ostrego zapalenia. Myślę, że w przypadku u Pana nie doszło do żadnego. Wynik jest w normie i może się zawsze różnić (po to są normy podane;)) byleby nie przekraczał 5.000.
Co do moczu zazwyczaj oznacza to, że po prostu człowiek źle przygotował się do badania moczu. Źle się podmył, nie dał do analizy moczu ze środkowego strumienia etc, przyczyn jest wiele. Ale w 90% przypadków jest to złe przygotowanie pacjenta do badania.
Bakterie zasiedlają okolice cewki, śluz jest obecny na całej długości układu moczowego. Jeżeli odczuwane są jakiekolwiek boleści, w badaniu wykazuje się liczne pasma śluzu, nabłonków, erytrocytów, bakterii to znaczy, że mamy do czynienia z infekcją dróg moczowych.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...