Forum Ginekologia

interpretacja ulotki yasminelle

~izabela1989

~izabela1989

Dobry wieczór,
od ponad roku przyjmuję tabletki Yasminelle. Wczoraj zdarzyło mi się zapomnieć jednej pigułki. Nowe blistry zaczynam zawsze od poniedziałku, tabletki przyjmuje o godz 20, teraz jestem w pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek. Przyjęłam tabletki w poniedziałek, wtorek i środę, jednak zapomniałam czwartkowej i przyjęłam ja dzisiaj razem z tabletka piątkową. Wiem że przez kolejne 7 dni powinnam stosować prezerwatywę, jednak w ten czwartek (czyli w dniu pominięcie tabletki) odbył się stosunek. Poprzedni stosunek odbył się w środę, w ulotce jest napisane że nie ma obaw jeśli nie odbyło się stosunku w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki, pytanie tylko czy powinnam odjąć 7 dni od dnia pominięcia tabletki czy uwzględnić cały tydzień zanim zaczęłam przyjmować tabletki z nowego blistry? Czy ryzyko ciąży w takim przypadku jest duże?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~izabela1989

~izabela1989

No więc wykonałam test ciążowy, nawet dwa (o czułości 10 i 25), dzisiaj rano, czyli 13'tego dnia od stosunku-oba negatywne. Mam nadzieję że po takim czasie i w takich okolicznościach wyniki będą wiarygodne, oczywiście sprawdzę jeszcze w sobotę, a potem czekam na krwawienie z odstawienia które powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

~lekarz ginekolg

~lekarz ginekolg

Witam pania. Ryzyka ciąży nie można wykluczyć poniewaz test nie daje w takim przypadku wiarygodności. Bezpośrednio pod numerem telefonu komórkowego 786199295 uzyska pani szczegolowa konsultacje lekarska w tej sprawie bezpłatne proszę powołać się na forum. Calodobowy nr lekarza wspolptacujacego z forum

~izabela1989

~izabela1989

Biorąc pod uwagę jakość stylistyczną Pana komentarza oraz brak zalogowania jednak nie skuszę się na telefon, a test wykonam jeszcze za kilka dni :)

~izabela1989

~izabela1989

Dzisiaj wykonałam kolejny test z porannego moczu, czyli 16 dnia od niebezpiecznego stosunku-wynik negatywny, więc czuje się już spokojna :) Dla 100% pewności zrobię jeszcze w poniedziałek badanie z krwi.

~izabela1989

~izabela1989

Wynik porannego badania beta HCG z krwi <0,2 , czyli tym razem się upiekło:)<br /> Mam nadzieję że dla dziewczyn w podobnej do mojej sytuacji będzie to pocieszeniem. A wszystkim starającym się o potomstwo życzę powodzenia :)

majjavb4

majjavb4

Ten temat na pewno jest bardzo ciekawy.Przeglądam go z bardzo dużą ciekawością. Nawet mega ciekawością.

--

Zwycięzca ma wielu przyjaciół, zwyciężony ma dobrych przyjaciół.

208585 majjavb4 Mężczyzna, 26 lat, Warszawa
~izabela1989

~izabela1989

Ciszę się że kogoś on zainteresował, chociaż nie było pasjonującej dyskusji, sama zadałam pytanie a czas pokazał odpowiedź. Może to dlatego że takich wątków w sieci jest mnóstwo i wielu osobom nie chce się już tłumaczyć takim zapominalskim jak ja, tym bardziej że trudno cokolwiek przewidzieć. Mnie się narazie upiekło :)