Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie kilku tabletek antykoncepcyjnych


Gość Irona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wyjeżdżając we czwartek na weekend zapomniałam ze sobą tabletek antykoncepcyjnych.  . Jest to początek nowego blistra, który rozpoczęłam w poniedziałek. Nie wiem jakie kroki teraz podjąć. Czy po tej przerwie przyjmować tabletki dalej z tego samego blistra czy też nie brać ich już do końca miesiąca? Proszę również o komentarz w sprawie plamień, które wczoraj (trzeci dzień po nie przyjęciu tabletki) u mnie wystąpiły - rdzawobrunatne i dosyć obfite. Przypuszczam, iż przyczyną jest kilkudniowe nie przyjmowanie hormonu. Jest to jednak dla mnie niepokojące biorąc pod uwagę fakt, że nigdy dotąd nie zapomniałam o przyjmowanych tabletkach. 

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Plamienia są na skutek zapomnianych tabletek - plamienie z odstawienia. Przyjmuj teraz tabletki dalej, a po skończeniu blistra nie rób przerwy, tylko od razu bierz drugie opakowanie. Przez najbliższe dwa tygodnie stosuj dodatkową antykoncepcję.

Odnośnik do komentarza

W sobotę miałam bardzo pilny wyjazd, w tym całym pośpiechu zapomniałam zabrać tabletek antykoncepcyjnych. Następnego dnia w niedzielę powinnam wziąć dopiero 9 tabletkę, lecz jej nie wzięłam to samo przez kolejne 2 dni. Łącznie nie wzięłam trzech tabletek. Dziś pojawiło się u mnie krwawienie. Co to oznacza? Jak powinnam dalej brać tabletki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...