Forum Żywienie i fitness

Tętno podczas biegania

~Jan772363621

~Jan772363621

Witam. Jestem początkującym biegaczem i dopiero zaczynam przygodę z bieganiem. Mam odpowiedni sprzęt i znalazłem program treningowy dla siebie. Chciałbym się upewnić czy aby na pewno dobrze biegam. Otóż jeśli mam napisane, że mam biegać w danym tętnie (np. 170 ) przez 2 minuty to: a) wykonuje rozgrzewkę -> tętno się podnosi ( np. 130) -> następnie zaczynam bieg -> 140-> biegam dalej-> 160 -> biegam dalej -> 170 i tu włączam stoper i biegnę tak przez 2 minuty? czy b) wykonuje rozgrzewkę -> tętno się podnosi ( np. 130) włączam stoper i w ciągu tych 2 minut musze dojść do wspomnianych 170 uderzeń ?

z góry bardzo dziękuje za udzielenie pomocy i rad
pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Reszkaa

Reszkaa

moim zdaniem to pierwsze, choć uważam że4 tętno 170 jest zbyt duże...

95283 reszkaa Kobieta, 30 lat, tu i tam
~Tabakiera

~Tabakiera

no rzeczywiście jakieś strasznie wysokie jest. dobrze się czujesz przy takim tętnie? Nie kreci Ci się głowie? Mnie przy takim tętnie chyba by mózg eksplodował

~jachu88

~jachu88

biegam już rok i dopiero wchodzę w terie treningu, dlatego chciałem się zapytać czy dobrze to robie. mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć?

Igraszka

Igraszka

no a jak Ci wygodniej biegać, wiesz jak już biegasz sobie rok....

--

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

87105 igraszka Kobieta, 23 lata, gdzieś za tęczą
~jachu88

~jachu88

nie chodzi mi o wygodę tylko o poprawność wykonywanego treningu...mógłbym prosić kogoś z wiedzą aby wypowiedział się na ten temat?
pozdrawiam