Skocz do zawartości
Forum

Brak spadku wagi przy stosowaniu diety


Gość Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata, 167 cm wzrostu i aktualnie ważę 77 kg. Zaczęłam się odchudzać rok temu, przez ten czas schudłam 30 kg natomiast od 3 miesięcy utrzymuję taką samą wagę. Nie głodzę się, jem ponad 1000 kcal (do 1200-1400). Staram się jeść dużo warzyw, które mają mało kalorii (wtedy mogę zjeść ciut więcej i nie czuję się głodna, a nie przekraczam limitu spożywanych kalorii).

Jako, że mam wysoki cholesterol, unikam tego co go podwyższa. Chcę ważyć 65 kg. Jestem dość postawną kobietą, mam szerokie biodra + spore piersi, więc gdybym miała ważyć 50 kg wyglądałabym po prostu dziwnie. Dlatego chcę ważyć nie mniej niż 65 kg, ewentualnie 63.

Czy mam czekać aż organizm się ruszy czy jak?

Dzień w dzień chodzę na długawe spacery - ok. 3 godziny z przystankami by uspokoić szybkie bicie serca (jako, że mam wadę serca, kardiolog zakazał mi ćwiczeń bądź biegania, mogę jedynie spacerować), więc ruchu mam wystarczająco sporawo.

Odnośnik do komentarza

Czasem tak jest. Moim zdaniem nie powinnaś składać sobie jakiegoś konkretnego celu co do kilogramów. Nie masz pojęcia jak będziesz wyglądać mając parę kilo mniej i czy przypadkiem nie osiągniesz fajnych wymiarów mając te pare kilo więcej niż zakładasz. Ja jak się odchudzałam to miałam zastój w wadze chyba przez 5 miesięcy wtedy mierzyłam się centymetrem i sprawdzałam czy mi się wymiary zmniejszały i efekty było widać na wymiarach. 2 lata temu ważyłam 70 kg i przez jakiś czas chodziłam w moich ciuchach z liceum. Jesli chcesz dalej chudnąc to myślę że powinnaś coś zmienić w diecie albo w ćwiczeniach. Organizm sie przyzwyczaja do nowych nawyków więc po pewnym czasie ta sama metoda może nie przynosić efektów.

Możesz spróbować zastosować jakieś nowe nawyki żywieniowe. Tej dawki kalorii którą jesz nie radze zmniejszać nawet sugerowałabym żeby powoli ją podnieść tak jak sie wychodzi z diety niskokalorycznej po 100 Kcal tygodniowo. Jak jeszcze tego nie robisz to możesz unormować godziny posiłków i podzielić je na 5 dziennie o stałej porze. Ja na przykład schudłam stosując zasadę niełączenia produktów białkowych z węglowodanowymi (dieta niełączenia). Można jeszcze nie popijać posiłków, słyszałam że to rozcieńcza kwasy żołądkowe i trawienie trwał dłużej więc trzeba odczekać jakiś czas przed i po posiłkiem.

Co do ćwiczeń, może warto pomyśleć o jakichś ćwiczeniach modelujących które nie obciążają serca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...