Skocz do zawartości
Forum

Co na biegunkę?


Gość urszula9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zazwyczaj jestem osobą, która nie ma żadnych problemów ze zdrowiem, ale raz na jakiś czas dopada mnie grypa, zwłaszcza jesienią, gdy pogoda jest taka zmienna. Niestety u mnie najsilniejszym objawem grypy jest biegunka i naprawdę trudno jest się z tym uporać.

Jeśli również miewacie takie problemy to może możecie mi doradzić jakie leki stosować na biegunkę? Co jest najskuteczniejsze i jednocześnie bezpieczne dla organizmu? Czy leki na grypę powinny też zwalczać biegunkę? Czy raczej biegunką należy zająć się jak oddzielnym problemem?

A może oprócz leków polecacie też jakieś zioła lub inne naturalne sposoby? Zazwyczaj jestem zwolenniczką medycyny naturalnej, bo jeśli chodzi o leki to zwykle mają dłuższą listę możliwych skutków ubocznych niż wskazań do leczenia.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Też jestem zwoleniczką naturalnych metod leczenia. Biegunka minie, jeśli wykona się następujące czynności. Do wody należy dodać czarnego pieprzu i to zagotować. Poczekać aż mikstura ostygnie i wypić.Należy zmieszać nasiona kozieradki, kminek i biały ser. Jedzenie tego trzy razy dziennie przyniesie ulgę. Ocet jabłkowy dodawany do pożywienia pomaga pokonać rozwolnienie.

Ulgę przyniesie picie herbatki z liści czarnej borówki lub z liści malin i babki płesznika. Do potraw dodawaj duże ilości czosnku, imbiru, bazylii i papai, które zatrzymują biegunkę. Biegunka powiększy się jeżeli w trakcie dolegliwości będziesz jeść: gruszki, groszek, śliwki, morele, brzoskwinie oraz pić mleko i soki jabłkowe.

Być może masz grypę żołądkową. Pij specjalne płyny doustne, co może zastąpić utracone płyny i sole mineralne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

Chciałam polecić wszystkim mój sposób na biegunkę. Jest nim odpowiednia dieta. Kiedy mam problem staram się jeść ryż, zupę marchewkową i budyń. Dobrze działają również banany, duszone jabłka i sucharki. Wszystkie te pokarmy wchłaniają wodę. Może to trochę dziwne tak pisać o biegunce, ale mam z nią problem dość często. Moja praca jest stresująca, a stres działa na mnie rozwalniająco. Na szczęście radzę sobie jakoś i odwodnienie mi nie grozi. Macie jakieś lepsze sposoby na biegunkę?

Odnośnik do komentarza

Witam, jeśli chodzi o biegunkę to też jestem zwolenniczką naturalnych metod, ale jak wiadomo ich działanie jest nieco wolniejsze niż jakichkolwiek środków farmakologicznych. Czasem zdarza się, że mamy biegunkę, a musimy gdzieś wyjść, wtedy lepiej sięgnąć po jakiś sprawdzony lek. Ja osobiście polecam węgiel medyczny. Mnie zawsze pomaga, jest niedrogi i dostępny w każdej aptece. Polecam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...