Skocz do zawartości
Forum

Rozszerzone źrenice


Gość sabina16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Ostatnio siostra zauważyła, że mam bardzo szerokie źrenice. Zaczęła żartować, że pewnie jakieś narkotyki zażywam. Ja oczywiście tego nie robię, nie piję też alkoholu (czasami piwo ze znajomymi), ale rzeczywiście moje źrenice są rozszerzone. Co to może oznaczać? Czy to objaw jaskry? Zaczęłam się trochę martwić, bo przecież przez tę chorobę można stracić wzrok. Czy coś mi grozi? A może to nic strasznego, może taka już moja uroda (jak to mówi mama)?

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Jeśli źrenice masz rozszerzone tylko ostatnio, a nie przez całe życie to trudno mówić tu o takiej urodzie, bo najwyraźniej coś się zmieniło. Na Twoim miejscu sprawdziłabym to u okulisty. Chyba kiedyś ktoś mi mówił, że stale rozszerzone źrenice mogą być objawem pasożytów, także o czymś takim wolałabym się szybko dowiedzieć i wyleczyć! Ale takie rozszerzone źrenice to może być też objaw ciągłego podniecenia, czyli jak np. ostatnio jesteś zakochana lub zauroczona to też może to mieć wpływ. Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
W swoim opisie nie zamieściłaś informacji czy takie szerokie źrenice pojawiły się ostatnio, czy znacznie wcześniej i czy z czymkolwiek to wiążesz. Jest to niezmiernie ważne by ocenić etiologię takiego stanu. Nie wiem ponadto co według Ciebie oznacza szeroka źrenica? Może ponadto na przykład oglądałaś sobie źrenice w ciemnej łazience? To niezmiernie ważne informacje, które lekarz musi uzyskać przed badaniem. Rzeczywiście stan ten warty jest oceny specjalisty. Takie rozszerzone źrenice mogą bowiem świadczyć o zaburzeniach metabolizmu cukru, zaburzeniach neurologicznych czy obecności pasożytów w Twoim organizmie. Zdecydowanie polecam wizytę u specjalisty!

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Poszerzenie źrenic występuje u niektórych osób stale i bez jakiejś konkretnej przyczyny. Nie jest wtedy stanem patologicznym. Twój przypadek jednak może wskazywać na problem zdrowotny. Nie da się stwierdzić, czy jest to akurat jaskra, gdyż podajesz tylko jeden wyizolowany objaw. Jaskra z zamkniętym kątem przesączania (ta objawowa) daje często szereg połączonych objawów. Przyczyną poszerzonych źrenic mogą być choroby pasożytnicze, różnego rodzaju zaburzenia neurologiczne. Stan ten może też towarzyszyć silnemu pobudzeniu i ekscytacji. Powinnaś udać się na wizytę do okulisty, który postara się zdiagnozować Twój problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...