Skocz do zawartości
Forum

Podwyższony mocznik i kreatynina przy cukrzycy


Gość kamyczek34

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba trochę przesadzasz kamyczek. Oczywiście jednym z powikłań cukrzycy jest nefropatia, ale jej kryterium rozpoznania jest białkomocz (albuminuria). Podwyższone stężenie kreatyniny nie musi świadczyć o uszkodzeniu nerek. Skoro lekarz rodzinny stwierdził, że nie ma powodu do niepokoju to ja bym mu zaufał. Poza tym jeżeli się boisz powikłań to możesz porozmawiać z endokrynologiem o przejściu na schemat leczenia intensywny. Jest on trochę bardziej "upierdliwy", ale zapewnia lepsze wyrównanie. Nefrolog za wiele nie pomoże przy nefropatii cukrzycowej. Ważne jest też jakie masz poziomy HbA1c (hemoglobiny glikowanej). Jeżeli są poniżej 7 to nie masz się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Gość kamyczek34

wyników nie mam przed sobą, zostały u lekarza. Nie wem czy przesadzam czy nie, ale ostatnio uświadomiłam sobie, że nie pamiętam mojej sąsiadki, która mieszka obok mnie, drzwi w drzwi, nie poznałam jej. Dopiero córka powiedziała mi kto to jest. Ostatni raz pamiętam ją sprzed 2 lat. Boję się, córka z mężem wożą mnie od lekarza do lekarza. Mam cukrzycę, jestem po 1 zawale serca, teraz mam ,,małą" rozedmę. Boję się bo nie wiem co się dzieje. Szukam odpowiedzi skąd te dziury w pamięci. Potrafię powiedzieć co robiłam wczoraj, przed wczoraj, co gotowałam na obiad, ale nie pamiętam sąsiadki z którą wychowywałam się na jednym podwórku.

Odnośnik do komentarza

To po co piszesz o nerkach jak chodzi Ci o zaburzenia pamięci? Jeżeli miałaś zawał to bardzo możliwe, że zaburzenia pamięci to objawy miażdżycy (arteriosklerozy). W takim przypadku wypróbuj jakieś leki zwiększające ukrwienie mózgu np. Memotropil. Tylko, że on jest chyba na receptę, a efekty stosowania są po jakimś miesiącu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...