Skocz do zawartości
Forum

Słabe i bardzo łamliwe kości


Gość maria

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyjątkowo słabe kości, tej zimy dwa razy przechodziłam złamanie. Kości piszczelowej i ręki. Jestem starszą osobą, poślizgnęłam się przed domem. Nigdy nie uprawiałam żadnych sportów, może to dlatego. Czy wrażliwość kości na złamania to już osteoporoza, a może to normalne w starszym wieku?

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Najczęściej u osób w starszym wieku zwiększona łamliwość kości oraz osłabienie świadczą o osteoporozie. Schorzenie to charakteryzuje się zmniejszeniem masy kostnej i zmianami w architekturze kości, co powoduje, że są one podatne na złamania. Do złamania może dojść przy niewielkim urazie. Powinnaś udać się do lekarza, gdyż przyczyna Twoich ciągłych złamań może mieć również zupełnie inne podłoże. Badaniem potwierdzającym lub wykluczającym osteoporozę jest osteodensytometria, czyli badanie oceny struktury tkanki kostnej.

Odnośnik do komentarza
Gość Kruszynkaaa

Witam. Od jakiegoś czasu mam problemy z kośćmi. Bardzo łatwo łamię je. Początkowo myślałam, że to w związku ze złą dietą. Trochę się odchudzałam i jadłam mało różnorodne produkty. Jednak po zmianie diety nie zauważyłam, żeby coś się zmieniło na lepsze, a wcinałam naprawdę mnóstwo wapnia. Poszłam do lekarza, który przeprowadził jakieś badania i stwierdził, że mam ubytki w kościach i na pewno w przyszłości będę chorowała na osteoporozę. Mimo że mam dopiero 37 lat, to już przyjmuje preparaty przeciw osteoporozie. Mam nadzieję, że uda mi się z nią wygrać. Zwiększyłam również swoją aktywność fizyczną – ponoć może to pomóc i walczę!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...