Skocz do zawartości
Forum

Obniżone płytki krwi a krwawienie z ucha i krew w moczu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

3 miesiące temu morfologia wykazała mi, że mam obniżony poziom płytek krwi. Mianowicie 131 tysięcy (norma 180-430). Lekarz zlecił powtórne badanie i po około tygodniu poziom płytek zwiększył się do około 140 tysięcy.
Po tym wyniku zlecono mi powtórne badanie krwi, ale z powodu wyjazdu nie miałam możliwości go wykonać.
Poza tym minęło zapalenie mięśnia międzyżebrowego, na które się wówczas leczyłam i uznałam, że płytki krwi powinny wrócić do normy.

Niestety nie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni złapała mnie kolka nerkowa. Przeprowadzone zostały kolejne badania krwi i moczu. Płytki krwi: 119 tysięcy [również w skali normy 180-430]. Dodatkowo zawyżony poziom neutrofilów [7,20 tys. /max 6 tys.] i leukocytów [10,5/10].

Mocz zabarwiony krwią po czasie zaczął powoli wracać do swojego koloru, ale zauważyłam u siebie inne objawy. Między innymi krwawienie z ucha, wczoraj.

Zastanawiam się również, gdyż lekarzem nie jestem, czy te wszystkie - fachowo chyba "wylewy podskórne krwi" - które w ostatnim czasie pojawiły się na moim ciele, mogą być również wynikiem obniżonego poziomu płytek. Z powodu kolki nerkowej, która często daje popalić, unikam intensywniejszego ruchu. Podczas kuracji wolę leżeć w domu i spokojnie czytać książkę, lub oglądać telewizję. Tym samym nie miałabym sposobu, by się gdziekolwiek uderzyć.

Jeżeli komukolwiek pomoże takowa informacja - mam 16 lat. Może ten obniżony poziom ma jakiś związek z dojrzewaniem. Aktualnie przyjmuję Bactrim (pomagający czyścić te nerki z piasku) i tabletki z żurawiną Nursea Urextra.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...