Skocz do zawartości
Forum

Ból w klatce piersiowej i drętwienie rąk w nocy


evela20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Martwi mnie ciśnienie , które mi nachodzi na twarz i szczypie aż w oczy.Kiedyś spawałem coś bez maski i teraz tak mam i nie wiem czy od tego, czy to jest przyczyną czegoś innego. Nie raz mam ból w klatce piersiowej( zawsze myślałem ,że to od stresu). w tym roku mam sporo stresu, bardzo dużo o tym myślę, może ten stres powoduje ,że tak mam.W nocy drętwieją mi ręce, zazwyczaj prawa ręka..I z gardła wydziela mi się taka wydzielina, która jest przezroczysta ( nie wiem jak ją opisać) i zawsze ją tak "muszę wydobyć z siebie" bo mi to przeszkadza. Nie wiem czy jedno z drugim się łączy ,ale piszę wszystko co mnie nie pokoi. Dodam,że kiedyś paliłem 2 paczki papierosów dziennie,, po czym w ciągu roku rzuciłem palenie, nie raz zapalę ale to rzadko, po pracy napiję się piwa, ale nie codziennie !Oraz piję kawę nawet 5 razy dziennie.Proszę o pomoc, do jakiego lekarza się udać, czy po opisanych objawach mogę się dowiedzieć co mi jest.a! Rok temu jak bolało mnie w klatce piersiowej to trzymało mnie parę godzin,że nie mogłem się ruszyć( wtedy dowiedziałeś się chorobie kogoś bliskiego),

Odnośnik do komentarza

szybciutko do Kardiologa !!!
PILNE BADANIA:
usg serca ( bardziej znane pod nazwą ECHO SERCA) EKG oczywiście, i poproś o skierowanie na ANGIOGRAFIĘ !!! wszystkie te badania mogą uratować Ci życie z opisu jaki przedstawiłeś może to być Tętniak Aorty dlatego nawet nie możesz dźwigac do momentu wykluczenia bo zwyczajnie pęknie . Szybko do lekarza masz całe zycie przed sobą
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza

Witam,ale jak mierzyłem ciśnienie , co prawda po przepiciu to było 145 na 110, a bicie serca 74. To ciśnienie na twarzy wynika z tego,że spawałem bez maski(tak myślę) bo tak mam kiedy twarz się nagrzeję a oczy szczypią bo odbija się słońce o dach.Skąd Pan wie,że to może być to? piszą że tętniak aorty występuję w starszym wieku...

Odnośnik do komentarza

NIE MAM NIC Z TYCH OBJAWÓW:
Objawy tętniaka aorty piersiowej:

silny, stały ból w klatce piersiowej i plecach o charakterze przeszywającym,
chrypka, kaszel,
duszność,
krwioplucie,
zespół Hornera (rzadko), czyli opadanie powieki, zapadnięcie gałki ocznej, zwężenie źrenicy i zaburzenia potliwości po jednej stronie twarzy,
niekiedy obrzęk twarzy, szyi i górnej części klatki piersiowej,
czasem mogą pojawić się objawy niewydolności serca lub zaburzeń krążenia mózgowego (zawroty głowy, zaburzenia widzenia, mowy, itd.), a nawet udaru mózgu.

Odnośnik do komentarza

nie musisz być starszy, by mieć Tętniaka I mam nadzieje ze nie będziesz go miał ale lepiej wykluczyć to co piszę ,i żadne z tych objawów nie muszsa być do końca takie,wiem to ze swojego doswiadczena (jestem po zabiegach kardio) a ciśnienie w twoim wieku o takiej wartości jest bardzo złe te drugie 110 jest już zaliczone do niebezpiecznego więc pędem do lekarza ja tez bagatelizowałem swoje podobne objawy i przelezalem później prawie 2 lata w szpitalu z przerwami i miałem 2 operacje wiec nie warto czekac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...