Skocz do zawartości
Forum

Obrzęk szpiku kostnego w stopie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem po dwóch operacjach śródstopia-dwóch bo po pierwszej brak było zrostu.Po kilku miesiącach po drugiej operacji okazało się,że mam Zespół Sudecka (przewlekłą algodystrofię).Kilkanaście pobytów w szpitalu-leczenie Mannitolem i nic, zadnej poprawy.Stopa sina, obrzęknięta,trudności z poruszaniem,ból nie do wytrzymania a lekarz mówi,że nie ma już pomysłu na dalsze leczenie,tylko mam dalej obserwować nogę.I to była ostatnia wizyta u ortopedy-ponad rok temu.Aż znalazłam lekarza,który się mną zajął.Zlecił prześwietlenie RTG i po obejrzeniu wypisał skierowanie na Rezonans Magnetyczny struktur kostnych.Właśnie dzisiaj odebrałam wynik i nie mogę sobie znależć miejsca bo samo słowo szpik kostny mnie przeraża i bardzo się denerwuję.A wizytę mam dopiero 28 marca.Bardzo bym prosiła o wytłumaczenie wyniku.Oto opis:
Badanie MR stopy lewej metodą SE w obrazach T1,T2 zależnych w przekrojach poprzecznych strzałkowych i czołowych(badanie obarczone artefaktami ruchowymi).W obrębie części bliższej pierwszej i drugiej kości śródstopia oraz w obrębie kości klinowatej przyśrodkowej stwierdza się przebudowę struktury kostnej hyperintensywny w obrazach T2 zależnych,hypointensywny w obrazach T1 zależnych-obrzęk szpiku.Niejednorodny sygnał stwierdza się w obrębie więzadeł.
Bardzo proszę o interpretację tego opisu bo bojęę się,że to mogą być sprawy onkologiczne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...