Skocz do zawartości
Forum

Sztywnienie karku, ból łopatki i drętwienie rąk


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się 2,5 roku temu, objawy występowały co pewien czas, nieraz co tydzień, nieraz dwa- sztywnienie szyi, karku, ból, potem drętwienie. Utrudniona i ograniczona ruchomość. Po trzecim czy czwartym razie dolegliwości z karkiem zaczęłam odczuwać codziennie, do dnia dzisiejszego. Następnie doszedł ból w okolicach łopatki- on nie jest stały. Później ból i drętwienie lewej połówki twarzy i głowy. Potem lewa ręka... Drętwienie i bóle, osłabienie siły mięśniowej i z czasem mniejsza koordynacja ruchowa. Od niedawna noga.. przykurcze, ból i drętwienie. Przykurcze wystąpiły już kilka razy- za każdym razem trwały od kilku godzin do doby. Po każdym mam wrażenie, że noga jest słabsza, po pierwszym pozostała zdrętwiała, a czucie jest zmienione jak na całej lewej połówce ciała. Dodatkowo od pierwszego ,,ataku" często boli w kostce i sztywnieje stopa. Czasem na prawej nodze również- ale to objaw niestały. Te przykurcze to straaaszny ból :( Podobne przykurcze wystąpiły na lewej połówce głowy i twarzy, pojawiały się co kilka minut, nieraz co minutę, trwały może ok. pół doby. Pozostałe objawy są stałe, różnią się nasileniem. Nie mam już powoli sił, mam 24 lata, żadne leki przeciwbólowe dotychczas nie pomagały. Codziennie czuję się słabsza fizycznie, jazda na rowerze już nie jest przyjemnością, niegdyś mogłam chodzic na pielgrzymki, teraz kawałek drogi jest dla mnie uciążliwy. Można rzec- bylam bardzo sprawna fizycznie, zwinna. Od ponad 2 lat sprawnośc uległa znacznemu pogorszeniu, a przecież jestem młodą osobą... 8 m-cy temu wypadek samochodowy, więc do tego wszystkiego doszedł ból kręgosłupa piersiowego. Przeszłam miesięczną rehabilitację, niestety nie czuję poprawy, wręcz przeciwnie. 2 razy leżałam na neurologii, jedno badanie wykazało nadmierny skurcz mięśni. Poza tym nie wiadomo skąd wszystkie objawy. Zapomniałam dodac ze od ok 2-3 miesięcy często widzę podwójnie, lewe oko czuję obciążone i spowolnione, widzę trochę jakby za mgłą- to zaczęło się może koło pól roku temu, od ok. 2 miesięcy często obraz nie jest ostry. Bóle z tyłu (w środku) oczu są już od długiego czasu, koło roku, niestałe. Okulista wówczas zmienił szkła na minusy (od 7 roku życia miałam plusy, +2,5 na lewe oko, +2 na prawe. Od 16 roku życia +0,5 na lewe oko, prawe zerówka. Okolo rok temu -0,5 lewe, prawe zerówka. Od miesiąca -0,75 lewe, -0,25 oko prawe) Raz miałam nagły atak- trwało to kilka minut- obraz mi szybko migał, raz ciemno raz jasno na obu oczach- drgał tak szybko, że widziałam ciemność. Kilka dni temu przy robieniu pracy na studia obraz na monitorze całkowicie mi się zamazał, nie widziałam w ogóle co jest napisane. Na studiach coraz częściej nie jestem w stanie przeczytać przygotowanej prezentacji. Za trzy tygodnie wybieram się do innego neurologa z nadzieją o pomoc, dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły efektu.

Odnośnik do komentarza

Miałam robione w 2011 roku., wynik raczej pozytywny: pobrano płyn rdzeniowo- mózgowy:
Przed wirowaniem i po wirowaniu: bezbarwny i przejrzysty. Próba benzydynowa: ujemna, LEU: 1,7 M/l, Białko: 0,31 g/l, Glukoza: 3,4 mmol/l, Chlorki: 123 mmol/l. Osad: komórki limfocytowe: poj. erytrocyty: Indeks IgG 0,50 (N: 0,3- 0,7), prążki oligoklonalne w płynie m.r. i w surowicy- nieobecne.
Ale od tamtego czasu się pogorszyło :( wcześniej nie miałam takich ataków, nie sztywniały mi nogi, nie miałam takich ,,przykurczów". Nie miałam też problemu ze wzrokiem

Odnośnik do komentarza

hej ja mam podobne objawy czeste bole glowy po jednej stronie i wtedy boli oko i sztywnieje jezyk tez mialam sztywnienie nogi prawej i bol rwacy takie palenie noga goraca i tkliwa zazcelo od biodra potem kolano i sama stopa i prezszlo po 3 dniach potem 3 miesiace nic tylko od czasu bole glowy a od 2 dni mam straszny bol prawej reki taki jak w nodze goraca tkliwa i jakby zdretwiala. Ja mieszkam za granica i ciezko tu uprosic lekarza rodzinnego zeby cie skierowal do specjalisty. ale z tego co sie sama dowiadywalam i co ty opisujesz mozesz miec jeden z 3 powaznnych problemow :po wypadku masz cos z kregoslupem i uciska ci jakis nerw stad dretwienia konczyn, po drugie:tez po wypadku mozesz miec jakis zator lub ukryty krwiak w mozgu co tez tlumaczy dretwienia ale prezde wszytskim tlumaczy zabureznia widzenia i nagle ataki ciemnoty -to bardzo powazne lec czym szybciej do neurologa nawet prywatnie-mozesz miec te ataki dlugi czas lub krotki i mozesz miec jednego dnia wylew krwi do mozgu jesli zator rozerwie <zyle w glowie i wtedy mozesz albo zostac slepa albo sparalizowana albo zgon.Po trzecie jaskra daje objawy zabureznia widzenia chec wymiotow skolowanie brak rownowagi bole glowy nad lub pod oczodolami bole oczu przy zmianie swiatla poswiaty kolorowe prazki itp to objawy jaskry ale nie wytlumacza dretwien konczyn.Wiec wedlug mnie krwiak lub zator zylny jesli nie w glowie w innym miejscu wspolnym dla oczu i konczyn .lec do neurologa jak najszybciej nawet prywatnie kazda chwila tu sie liczy

Odnośnik do komentarza

Chodzę prywatnie, już tyle różnych gabinetów odwiedziłam, w ostatnim dostałam skierowanie do szpitala i mnie nie przyjął lekarz. Mam dopiero na 29 stycznia przyjęcie na oddział. Dolegliwości moje trwają już 3 lata, stopniowo atakując kolejne części ciała. Dzwonię do kolejnego prywatnego lekarza, albo nie odbierają albo zajęte. Następny niestety nie ma już miejsc prywatnie

Odnośnik do komentarza

Silny ból i pieczenie całego ciała ustąpił na drugi dzień. Po tym dniu pozostał problem z chodzeniem. Do stałych objawów, jakimi są zdrętwienie, słabość i ociężałość lewej połówki ciała, sztywność i bóle kręgosłupa szyjnego, podwójne widzenie, obraz często ,,drga, lata", ogólne częste zmęczenie i ociężałość doszedł ból u dołu pleców, boli zwłaszcza przy poruszaniu się i chodzeniu. Zwykłe schylenie się wiąże się z dużym bólem.

Odnośnik do komentarza

Witam. Badanie pola widzenia nie wyszło najlepiej, dr zalecił powtórkę badania tuż przed wyjazdem do szpitala.
Dodatkowo od ponad tygodnia mocno boli mnie w lewej części brzucha. USG wykazało kamienie na obu nerkach. Pani z USG zaleciła zbadanie żołądka i badanie moczu. Oto wyniki:
Przejrzystośc- niezupełna
leukocyty 1-2 wpw
barwa- słomkowa
odczyn- kwaśny
ciężar właściwy- 120
białko, cukier- (-)
bilirubina- (-)
Urobilinogen- w normie
erytrocyty- pojedyncze świeże
nabłonki płaskie- nieliczne
nabłonki okrągłe- (-)
śluz- brak
wałeczki- brak
bakterie- nieliczne
komórki drożdży- brak

Odnośnik do komentarza

Witam, proszę o interpretację wyniku pola widzenia. Dodam, że od ponad roku mam problemy ze wzrokiem, od ok pół roku objawy się nasiliły i teraz już mi pozostały, raz są silniejsze raz mniej. Lata mi obraz, jak się mocno skupie to widzę gdzie jest dany przedmiot, choc on nadal lata. Dziś miałam problem na badaniu w ucelowaniu kwiatka w okienko, za bardzo mi latał obraz. Bywa, że nie widzę gdzie zaczynają się schody, a to już jest niebezpieczne. Często ktoś musi mi pomagac, bo np. w restauracji lałam ketchup za talerz widząc że leje na frytki. Często ktoś mi słodzi, bo nie potrafię wcelowac w kubek. Wiele rzeczy robię na czucie, m.in. łapanie przedmiotów. Nie jeżdże autem bo nie widzę czy jest jedno światło czy dwa i pytam zawsze kogoś obok. Auto jadące z naprzeciwka po drugim pasie widzę jakby jechało na mnie, mam wrażenie że jedziemy po rowie, pas lata, ogromny stres :( zawsze zapytam kogoś żeby mnie uspokoił. Ostatnio idąc pieszo stanęłam wpatrzona na uta bo widziałam jak auto stoi na jezdni a za nim tir rozpędzony i nie zwalniał. Co ja wtedy przeżyłam... Po chwili patrzę tir przejechał, a auto stoi całe, okazało się że auto stało na poboczu. Jest wiele takich sytuacji, niezwykle trudnych i utrudniających normalne funkcjonowanie. Dobrze że w szkole uczono nas pisania na maszynie nie patrząc na klawiaturę, to mi pomaga pisac :) Oto wyniki dzisiejszego pola widzenia, które okulista nakazała pokazac neurologowi:
Oko prawe Oko lewe
liczba ekspozycji 298/164 218/164
bł. fiksacji wył. wył.
bł. fiksacji 0/3 0/6
bł. fałszywie NEG wył. wył.
bł. fałszywie POZ 0/17= 0% 0/12= 0%
kal. poziom HOV 21dB dla 10* 18dB dla 10*
nachylenie profilu 3,0 [dB/10*] 3,0[dB/10*]
średnica źrenicy 3,2 [mm] 2,8 [mm]
defekt średnicy [DS] --- ---
defekt wzorca 1,07!! 0,49

O badaniu: [PTS910] opcja neurologiczna

Odnośnik do komentarza

Lekarze szukają a po ostatnim pobycie w szpitalu przypuszczają, że objawy mają charakter psychosomatyczny. Poza świeżymi wynikami badań pozostałe są dobre ;) MR kanału kręgowego odc. szyjnego: Zmniejszona lordoza szyjna. nieznacznie niższa tarcza międzykręgowa C6/C7. Niewielka, centralna protruzja tarczy międzykręgowej z miernym uciskiem worka oponowego na tym poziomie. Na poziomach C3/C4 i C4/C5 dwuboczne uwypuklenia tarcz międzykręgowych z zaostrzeniami tylno-bocznych krawędzi trzonów modelujących worek oponowy.

OPIS BADANIA OKULISTYCZNEGO: Dwojenie przy wszystkich kierunkach. OP i OL- zgrubienie spojówki gałkowej od nosa ( jak po zabiegu operacji zeza)- Nie miałam nigdy operacji. Dno obu oczu: tarcza n II blado-różowa o granicach wyraźnych, zagłębiona na 0.3 dd. Naczynia bez zmian, Plamka bz. Pole widzenia OP: ograniczone od nosa o 20 stopni, od dołu nosa o 10 stopni zaznaczona plamka ślepa; OL- ograniczone od obwodu o 10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Gość Adrianooo

Powiem szczerze, ze to dla mnie czarna magia. A czy Twoj stan zdrowia pozostaje ciagle na tym samym etapie, czy sie poprawia badz pogarsza? Pozostaje mi zyczyc Ci ZDROWIA i wytrwałości , bo zapewne pomoc nie za bardzo dam rady, chyba ze chcesz po prostu pogadac. Ja sluze wsparciem.

Odnośnik do komentarza

hey :) dziękuję za propozycję wsparcia. Potrzebuję psychoterapeuty, który zajmuje się takimi zaburzeniami. Jest mi ogromnie ciężko, bo myślałam że dostanę diagnozę, lek i będzie coraz lepiej. Niestety stan się stale pogarsza, z początku tylko kark, potem głowa, twarz, ręka, noga, oczy. Co jeszcze? boję się, bo jestem młodą mężatką, chciałabym mieć siły fizyczne do pracy, do powiększenia rodziny. A ja? ja nie mam siły rano wstać ;,( Skoro jest przypuszczenie, że niektóre objawy- poza karkiem i oczami, te które wyniki są prawidłowe mogą mięć charakter psychosomatyczny to podejmę się tej terapii, przerasta mnie to.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...