Skocz do zawartości
Forum

Suchość w ustach po antybiotyku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
27.11.2012 ok. godziny 12 miałam usuwaną lewą górną ósemkę. Zabieg przebiegł bardzo szybo i bezboleśnie. Po znieczuleniu czułam tylko taką gulę na podniebieniu.Po ustąpieniu znieczulenia wszystko minęło. Przez pierwsze dwa-trzy dni nie odczuwałam żadnego bólu. Lecz dnia czwartego ból pulsował mi do skroni, miałam bardzo twardą żyłę na szyi oraz bolała mnie sama rana. Miałam również bardzo sucho w ustach i biały język i nieprzyjemny zapach z ust.
04.12.2012 pani dentystka powiedziała,że zrobił mi się suchy zębodół. Przepłukała ranę, założyła nipas i dała antybiotyk Clindamycin-MIP 600mg.
Na przepłukaniach byłam 4 razy. Przykry zapach minął lecz suchość została.
W czasie brania antybiotyku, mimo brania leków osłonowych wystąpiła u mnie biegunka, która pojawiała się rano po wieczornej dawce leku i po południu po dawce, którą brałam rano.
W poniedziałek(10.12.2012) antybiotyk skończyłam. Zauważyłam biały nalot na języku i ciągle utrzymującą się suchość. We wtorek udałam się do lekarza, który stwierdził grzybice po antybiotyku i przepisał mi Nystatynę oraz 7 tabletek Fluconazolu. Nystatynę stosuję 3x dziennie a Fluconazol 1x dziennie.
Moje pytanie brzmi czy taki zestaw leków mi pomoże, oraz skąd u mnie uczucie suchości w ustach? Moja ślina jest biała jak śnieg (jak piana(?)) oraz wydaje mi się, że zbiera jej się strasznie mało.
Przepraszam, że się tak rozpisałam ale chciałam jak najdokładniej opisać swój problem.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...