Skocz do zawartości
Forum

Torbiel na zatoce klinowej i przewlekłe zapalenie zatok nosowych


Gość dublinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Dziekuje za odpowiedz jeszcze raz.
Niestety to nie jest jeszcze glowna diagnoza i dalej moje bole glowy,paraliz itd.nie jest wyjasnione.
Moj laryngolog w liscie do neurologa napisal ze moja choroba laryngologiczna moze byc przyczyna boli glowy jednakze z wywiadu wynika ze sa to bole migrenowe badz zwiazane z ukladem neurologicznym.
W piatek mam wizyte u neurologa z RM,TK zatok i listem od neurologa wiec bede wiedziala co dalej.
Dziekuje jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam ja ma ponownie pytanie do specjalisty.
Dalej jestem na etapie profilaktyki i leczenia farmakologicznego(po antybiotykoterapii,koniec 3 miesiecy sterydoterapii)obecnie czekam na wyznaczenie daty operacji przez szpital czyli na konkretny juz dzien kiedy mam przybyc na operacje ale ostatnio moje ataki(bole glowy,wymioty sie nasilily)a od tygodnia czuje zgrubienie nad lukiem brwiowym to miejsce boli pod uciskiem nawet lekkim czuje wtedy przeszywajacy bol w kosciach czaszki po lewej stronie od luku brwiowego,poprzez oczodol az po kosci przy uchu od tego momenty zauwazylam rowniez krew w nosie skrzepy krwi badz zywa krew.
Co to moze znaczyc????
Pytalam sie mojego laryngologa co to jest stwierdzila ze moze to byc zapalenie kosci ale nie udzielila mi zadnych innych informacji tylko na moje pytanie odpowiedziala ze czasami przy dlugotrwalym zapaleniu zatok czolowych w moim przypadku t0 moze dojsc do zapalenia kosci wykonala Pani dr.badanie zeby sprawdzic czy nie mam owej przypadlosci(bo sama Pani dr.stwierdzila ze bedzie sie charakteryzowac zgrubieniem)ale niby go nie wyczula a kazady kto dotyka tego miejsca czuje to zgrubienie.
Co o Tym myslec????
Wizyte u neurologa mam na 27 wrzesnia i do tej pory nie ide do laryngologa

Odnośnik do komentarza
Gość ja też od klinowej

Ja również powtarzam pytanie do Dublinki, czy już jesteś po operacji?? jak było?? Ja również mam problem z tą zatoką. Najpierw powiększyła mi sie źrenica w prawym oku, zrobiono mi rezonans i wyszedł niby duży obrzęk zatoki klinowej po stronie prawej, wziełam antybiotyk przez 10 dni i inne leki tez, ale teraz troche zachorowałam boli mnie gardło biorę azycyne 3 tab dziś pierwsza i czuje ból z tyłu głowy przy pochylaniu, czy to oznacza ze znowu mam zapalenie i trzeba brac antybiotyk na zatoki? mój żołądek już ma dość tych leków :( robie sobie inhalacje, zaczełam 6 dzień łykać luivac po 28 dniach przerwy.Już nie wiem który tydzien psikam do nos tafen nasal raz dziennie i chyba to 4 tydzień. Minął miesiąc a prawa źrenica ciągle jest wieksza od lewej, moj laryngolog każe mi sie nie przejmować skoro dobrze widze ale przeciez lepiej zapobiegac a skoro ciągle jest wieksza to chyba cos nie tak. Teraz jeszcze mam zaczac brać lire. Czy to wszystko ma sens czy lepiej zmienic lekarza?? nie podważam jego kompetencji ale mam wrażenie ze nie do konca wie co robić tyle ze gdzie znaleźć specjaliste??czy może mi ktoś doradzić nie wiem co robić odkad dowiedziałam sie ze mam ta klinówke strasznie mnie to przygnebiło i boje sie co dalej bo tyle pisze o powikłaniach. Konsultowałam sie tez z innym lekarzem to kaze sie nie przejmowac twierdzac ze pewnie jakby kazdemu zrobic rezonans podczas choroby to duża czesc mialaby obrzek tej zatoki. Nie wiem jak wygladaja zatoki czolowe i nosowe bo rezonans obejmował mózgowie i wyszła tylko ta klinowa:( Proszę o odpowiedz najlepiej lekarza i nie tylko.

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
ja przeszłam grypę i od tego się zaczęło chociaż wcześniej już od długiego czasu ciekło mi coś po gardle ale dla laryngologa zawsze wszystko było ok, od 3tyg bolała mnie głowa szczególnie potylica, więc prywatnie zrobiłam RM - wyszło płyn w lewj części sitowia i zatoki klinowej, zapalenie zatok szczękowych i masywne zapalenie zatok przynosowych ( pomimo że z nosa nic mi nie leci i dobrze mi się oddycha) dostałam antybiotyk na 10 dni, boje się że mi nie przechodzi głowa boli a jak słyszę ojakiejkolwiek operacji to umieram ze strachu

Odnośnik do komentarza
Gość ja tez od klinowej

Hej Aga może skoro masz tylko płyn i to wszystko jest powikłaniem po grypie to możliwe ze masz zwykłe zapalenie i uda się to wyleczyć antybiotykoterapią. Ale bądź czujna i skonsultuj się też z innym specjalistą jeżeli ból będzie się utrzymywał. Moja źrenica ciągle duża i widzenie się pogorszyło i tęczówka jakby jaśniała, nie wiem co się dzieje czekam na wizytę w Krakowie w lutym ale to jeszcze tyle czasu bardzo się boje, jednak najgorsza jest ta bezradność, to czekanie i niepewność, a lekarze odsyłają jeden do drugiego, laryngolog do okulisty i neurologa a neurolog na odwrót a okulistka powiedziała że to skutek obrzęku zatoki i ona mi nic nie poradzi, że to nie w jej kompetencji, więc co robić, błędne koło, gdzie się udać, dopiero w lutym wizyta i co dalej czy moje oko to wytrzyma, co znowu się dowiem, już nie mam siły.

Odnośnik do komentarza

Hej
a myślałam że nikt nie odpisze,
no ja biorę antybiotyk już 9 dzień, do tego laryngolog dołączył mi steryd na 3 tygodnie (metypred) zobaczymy co będzie dalej .... w naszej dziurze to lekarze są tacy sobie a nie znam nikogo kto by polecił jakiegoś specjalistę np Poznań czy Gdańsk, albo Szczecin w ostateczności znalazłam jakiś lekarzy właśnie z Krakowa i Warszawy. Może znacie kogoś??? nawet prywatnie. Denerwuje mnie to czekanie
mnie głowa już nie boli ale wciąż zapchany nos, ociężałe oczy i jestem osłabiona, masakrycznie ogólnie się czuje

Odnośnik do komentarza
Gość martuska24

witam mam problem dwa tygodnie łzawiło mi oko myslalam ze mi to przejdzie ale po dwoch tygodniach zaczelo bolec mnie oko i kosc nosowa z lewej strony bylam u optyka zbadal mi wzrok mam bardzo dobry optyk poradzil mi ze to moze byc od zeba lub od zatok poszlam zrobilam przeswietlenie zeba i jest wszystko dobrze stomatolog powiedziel mi ze moge miec torbiel zatokowa.przyjechalam do domu z bolu to plakalam bo bolalo mnie tak ze nie moglam wytrzymac cos mi peklo w zatoce nosowej i spuchło mi pod lewym okiem.czy to moze byc cos groznego???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...