Skocz do zawartości
Forum

Suchość w gardle


Gość słodka gruszeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość słodka gruszeczka

Mam straszna suchość w gardle nie wiem już co robic to trwa juz z miesiac ale teraz sie nasililo, na poczatku myslalam ze to moze suche powietrze, bo wiadomo, zima, kaloryfery, potem, że moze za mało pije wody, wszystko staralam sie poprawic i nadal tak mam. suchosc jest straszma czasem ciezko mi przełknąć silne ktorej mam bardzo mało ciagle pije wode i zuje gumy aby pobudzały slinianki do pracy a mimo wszystko nadal tak mam!

Ostatnio w nocy sie nawet obudzilam z tego powodu i szłam do kuchni sie napic, bo jak łykałam sline to była taka ciezka i czulam ze ciezko przechodzi... co to moze byc??

Odnośnik do komentarza

może pijesz zbyt mało wody, jednak te 1.5-2 litry dziennie wpływają korzystnie, mozesz tez miec problemy alergologiczne np suchosc w gardle nie tylko od suchego powietrza w pomieszczeniu ale np z bakterii czy roztocza bo jednak w zimie sie tak czesto okien nie otwiera, nie wietrzy sie itd. Moze wywietrz mieszkanie i pij wiecej wody

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Witam

Zaobserwowałem u siebie dwie choroby. Być może są ze sobą powiązane:

1) Zazwyczaj występowała raz w roku (obserwuję od co najmniej 3 lat). W tym mam już drugi raz to samo. Zaczyna się od lekkiego drapania w gardle i suchości. Potem robi się sucho w nosie. Następnie pojawia się w nosie lekka wydzielina - płynna i rzadka (jakby woda). Potem wydzielina jest gęstsza ale da się ją wysmarkać. Następnie zatyka nos ale praktycznie nie da się nic wydmuchać - tak jakby nic nie było. Na koniec wygląda to tak jakby chore zatoki - przeróżny kolor wydzieliny z nosa, zapchany nos - ale ciężko wysmarkać. Ostatnio używałem wody morskiej w sprayu albo ibuprom zatoki - trochę pomagało, ale bez rewelacji. Raz miałem bóle policzków i zębów (tak jakby zatoki szczękowe). Utrzymuje się to koło 3 tygodni i nie kończy nagle tylko po tych trzech tygodniach objawy łagodnieją aż przechodzą - nie powiem, że zupełnie bo ja cały rok mam "katarek":/.
Przez cały ten czas występuje uczucie przeziębienia - jakby podwyższonej temperatury, kręcenie w kościach.

2) Nie jest to tyle choroba co dziwny objaw. Co jakiś czas, ale rzadko (kilka miesięcy, pół roku) z gardła wylatują mi małe białe grudki (wielkość porównywalna myślę z łepkiem zapałki) - np. jak zakaszlę. Te grudki obrzydliwie śmierdzą, szczególnie jak się je rozgniecie. Nie wygląda to natomiast jak zlepione kawałki jedzenia. I nawet nie ma takie konsystencji. Mi trochę przypomina dużego kaszaka. Kolor tak jak pisałem - biały lub biało-szary.

Gdyby ktoś miał podobne objawy i dostał sensowną diagnozę od lekarza - byłbym wdzięczny. Do tej pory jak pisywałem przebieg choroby to i tak dostawałem leki, które tylko łagodzą objawy choroby.
Nie znam się ale wygląda to tak jakbym miał wirusa czy bakterię, która nie jest zwalczana a tylko osłabiana i co jakiś czas mnie atakuje.

Pozdrawiam,
Damian

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...