Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone OB


Gość blind mirror

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blind mirror

Proszę powiedzieć co oznacza że OB jest podwyższone? Mój wynik to 34 czy na coś choruje? Dodam, że pozostałe wyniki morfologii, mocz, ekg jest w normach, lekarz mi tylko powiedział, że OB jest podwyższone, że to może byc stan zapalny organizmu ale nic nie dał leków tylko kazał powtorzyc badania za jakis czas, a ja zapomniałam powiedziec, ze 2 tygodnie temu jak sie przeziebilam to wyskoczyl mi guzek na szyi chyba wezel chlonny, teraz troche sie wchlonal ale pod palcem mozna go jeszcze wyczuc czy te podwyzszone OB moze byc przez to? Co robi isc do lekarza jeszcze raz i mu powiedziec o tej gulce na szyi?

Odnośnik do komentarza

to może byc od tego na pewno jest to jakis stan zapalny moze masz angine albo po prostu jakis wirus, podskoczylo Ci OB i wezel chlonny, ogrzewaj szyje nos golfy i apaszki, ale jak nie przejdzie w ciagu kilku dni, np nie wchlonie sie calkiem, bedzie bolal albo dostaniesz goraczki to idz jeszcze raz do lekarza

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem ile normalnie powinno miec OB ale jesli lekarz stwierdzi ze jest podwyzszone to troche się dziwię, że nie zlecił dalszej diagnostyki albo nie doszukuje sie źródła. Ja bym poszla raz jeszcze do lekarza i powiedziała mu o tym weźle

Odnośnik do komentarza

to pojdziesz i powiesz ze sie wchlonela on podotyka szyje i bedzie wiedzial czy sie calkiem wchlonela czy nie. Moze tak sie zdarzyc ale skoro OB jest podwyzszone i wszystko wskazuje na jakas infekcje czy stan zapalny, to mozliwe ze choroba sie w Tobie rozwija, teraz tego nie czujesz ale za tydzien moze Ci wyjsc jakas angina albo zapalenie

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

OB to faktycznie wskaźnik stanu zapalnego. Norma OB to 11 mm (u kobiet młodych i w średnim wieku, po 60 roku życia OB może być podwyższone fizjologicznie). Niewielkie zwiększenie OB jak u Pani, przy prawidłowych innych wynikach badań oraz braku dolegliwości może wynikać z przebytej niedawno infekcji. Inne, niechorobowe przyczyny podwyższonego OB to: ciąża, stres, wysiłek fizyczny.
Węzły chłonne często niespecyficznie powiększają się podczas infekcji (przeziębienia). Mogą pozostać powiększone przez jakiś czas po i nie jest to powód do niepokoju.
Proponuję powtórzyć badanie OB za 3-4 tygodnie. Jeżeli powiększony węzeł nie zniknie do tego czasu warto skontaktować sie osobiście z lekarzem.
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...