Forum Zdrowie

Ziarniak Wegenera

~Morelowo

~Morelowo

Hej,
Jakiś okres temu zdiagnozowano u mnie Ziarniaka Wegenera. Przeszłam już pierwszą chemię i cały czas przyjmuje leki. chciałabym się dowiedzieć czy ta choroba jest uleczalna czy nie, bo lekarze milczą w tej kwestii. Biorę sterydy i to niezbyt dobrze na mnie wpływa. Co robić, czy jest ktoś kto zmaga się z ta choroba? Lekarz jedyne co mi powiedział to ta choroba lubi powracać i że ma okresy remisji...

Panda

Panda

chyba nikt Ci nie odpowie czy to sie da wyleczyc to zalezy od organizmu i od stadium choroby, miejmy nadzieje ze jednak wszystko bedzie dobrze

229 panda Kobieta, 36 lat, Katowice
Złośliwa

Złośliwa

wiesz skoro ta choroba ma i okresy remisji to chyba można ją jakoś wyleczyć, albo przynajmniej sprawić by ten okres trwał jak najdłużej

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
~POKER NA TRAWIE

~POKER NA TRAWIE

Ja zachorowałem na ZW w 2001 roku. Choroba zaatakowała głowę i płuca. Po rocznym leczeniu (endoxan+encorton+biseptol) i wyleczeniu, po kilku miesiącach nastąpiła remisja. Powtórne roczne leczenie (metypred + endoxan + biseptol)
Od 2004 jestem zdrowy. nie było remisji, pozostały tylko zniszczenia, które dokonały się na skutek pierwszego okresu choroby, który niestety został zbyt późno zdiagnozowany (pół roku) co spowodowało - uszkodzone 5 nerwów czaszkowych, w tym nerw wzrokowy - ale uratowane płuco, które tylko dzięki mojemu stanowczemu NIE POZWALAM w klinice pulmonologicznej we Wrocławiu pozostawiono mi w spokoju.
Dzisiaj może trochę niedowidzący patrzę na ten piękny świat tym swoim jednym oczkiem ale oddycham pełnymi płucami)
Leki + modlitwa czynią cuda.