Skocz do zawartości
Forum

Rezonans Magnetyczny


helper

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie MR głowy ( FSE, obrazy T1 i T2 zależne, tirm, przekroje poprzeczne, czołowe i strzałkowe, przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego ).

W okolicy przedniego odgraniczenia torebki zewnętrznej po stronie prawej widoczne jest ognisko niedokrwienne wielkość ok. 6mm. Pojedyncze punktowe zmiany ogniskowe tego rodzaju uwidoczniono w przyporowej części wyspy i partiach górnych skorupy po stronie lewej. W istocie białej lewego płata potylicznego znajdują się poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe Virchowa-Robina i punktowe ogniska torbielowate (po przebytym niedotlenieniu ?). W lokalizacji tylnej części przedniego płata przysadki mózgowej uwidoczniono ostrokonturowane ognisko o sygnale "płynowym" i dłuższym wymiarze ok. 2-3mm mogące odpowiadać torbieli. Innych zmian w zakresie mózgowia i przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych nie uwidoczniono. Nie uzyskano patologicznego wzmocnienia po podaniu środka kontrastowego.
Objęty badaniem odcinek rdzenia kręgowego nie zawiera ogniska nieprawidłowego sygnału. Stwierdza się natomiast dokanałową wypuklinę jądra miażdżystego krążka międzykręgowego C5/C6 i wyrównaną lordozę szyjną.

PS: To dostała moja Mama (wiek 43) nie wiem czy to znaczy coś złego czy dobrego proszę o szybką odpowiedź ponieważ bardzo się martwię stanem mojej mamy.
Dziękuję za pomoc

(do lekarza pojedzie za tydzień ale chce chodź troszkę wiedzieć)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...