Skocz do zawartości
Forum

dusznosci, szybsze bicie serca, wyzsze cisnienie i puls


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mniej wiecej od miesiaca borykam sie z dziwnymi objawami jakimi wczesniej nie mialam do czynienia.
Zaczne od tego, ze od grudnia zeszlego roku oddalam krew i pozniej jeszcze dwa razy.
Oraz, ze rezygnuje z antykoncepcji hormonalnej, ktora przyjmowalam lacznie okolo 8 lat z powodu ciezkich menstruacji - wymioty, bole glowy, ktore nie ustepowaly po przyjeciu silnych tabletek.
Z momentem zaprzestania oddawania krwi oraz przyjmowania hormonow pojawily sie wlasnie objawy : szybszego bicia serca, dretwienia nog, rak, wrazenia huku w glowie, wzmozone pocenie, wyzsze cisnienie, gdzie na poczatku bylo yo 148/98, do dnia dzisiejszego cisnienie lekko podwyzszone ale w normie typu 135/95, wrazenie, ze zaraz zemdleje, nogi jak z waty, szybsze meczenie sie, szybciej sie zsapie ze tak powiem, wrazenie nerwow w klatce piersiowej, ogolne rozdraznienie i agresja, ucisk w klatce piersiowej, klucie z boku po lewej stronie klatki, wrazenie, ze konczy mi sie oddech, ze nie moge zlapac powietrza.
Wczoraj w dniu wolnym polozylam sie z powodu zlego samopoczucia, usnelam i obudzilo mnie dudnienie serca, wrazenie skroconego oddechu, probowalam zasnac ale nic to nie dalo. Wybralam sie do przychodni, gdzie mialam cisnienie 135/88 i puls 119, z powodu poulsu dostalam lek do picia cos na H... po pozniejszej kontroli cisnienie bylo 142/80 i puls 100, znow dostalam tabletke na zbicie cisnienia i po kolejnej kontroli bylo to 124/82 i puls 88.
Dzis w nocy budzilo mnie znow szybsze bicie serca, wrazenia szybszego oddechu, mam tez wrazenie, ze troche mniej oddaje moczu niz wypije. Znow czulam w sobie jakby nerwy, huk w glowie, udalam sie do lekarza zeby skontrolowac cisnienie, znow lekko podwyzszone ale w normie oraz EKG, gdzie okazalo sie , ze mam przyspieszona akcje serca oraz, ze odcinki akcji miedzy soba nie sa do konca rowne czy cos....Pani doktor "popisala" mnie tez dlugopisem i stwierdzila, ze mozna po mnie pisac jak po kartce papieru - cokolwiek to znaczy. Na pon jestem umowiona na wizyte do kardiologa...jakie badania sugerujecie ? Lekarka powiedziala, ze moze byc to nerwica, jak uskyszala, ze hormony to cos wspomniala o zatorowosci plucnej....
Dostalam leki : pramolan,hydroxyzinum i atenolol , zastanawiam sie czy mam je lyknac, skoro w pon ide do kardiologa a po drgie to teraz mam nagle cisnienie 111/70 puls 92, 109/75 puls 92 lub 114/75 puls 95
czy zbytnio nie obnize sobie cisnienia skoro juz nagle bez pwodu mi sie obnizylo ?
Jakie badania jeszcze wykonac i do jakiego specjalistyy sie udac ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...