Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów, brak apetytu i stres


Gość Justyna1757

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna1757

Witam. Mam pewien problem. Otóż od jakiegoś czasu wypadają mi włosy. Nie wiem co może być tego powodem. Ostatnio mam problemy z apetytem, czy to może być od tego? Czy to od pory roku? Jakiś czas mam dużo stresu, czy to również na to wpływa? Trwa to może niecałe dwa miesiące. Nie wiem co może być tego przyczyną. Nie wiem też czy to dzieje się w sferze fizycznej, czy psychicznej. Co mogłabym zrobić żeby powstrzymać wypadanie włosów?

Odnośnik do komentarza
Gość chory 123456789011

otrzymalem oto takie wyniki na tarczyce
0.826 0.35 max 5.50
ft3 3.76 min 2.3 max 4.2
ft4 1.55 min 0.89 max 1.76
anty-tpo 61.4 max tutaj podwyzszone
anty tg <15 40.0<br /> jak mam rozumiec te wyniki bo mam podwyzszone przeciw ciala czyli mam chora tarczyce?
Mam duzo objawow nie pokojacych szybkie chudniecie zimne rece libido spadlo mi do zera jestem rozdrazniony itp

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że to od stresu .Stres niszczy cały nasz organizm.Nie opalałaś się ,nie odchadzałaś się.To tez przyczyny.Poza tym każdy włos żyje 3 -5 lat i wypada.Ostatnio tez wypadają mi od stresu.Ciągle czymś się stresuję.Używam szamponu bioxsine i łykam silica .Powinno pomoc juz mniej mi wypada.

Odnośnik do komentarza

~chory 123456789011
otrzymalem oto takie wyniki na tarczyce
0.826 0.35 max 5.50
ft3 3.76 min 2.3 max 4.2
ft4 1.55 min 0.89 max 1.76
anty-tpo 61.4 max tutaj podwyzszone
anty tg <15 40.0<br /> jak mam rozumiec te wyniki bo mam podwyzszone przeciw ciala czyli mam chora tarczyce?
Mam duzo objawow nie pokojacych szybkie chudniecie zimne rece libido spadlo mi do zera jestem rozdrazniony itp

Przeciwciała a-TPO mogą świadczyć o chorobie autoimmunologicznej Hashimoto. Skontaktuj się w pierwszej kolejności z endokrynologiem.

Odnośnik do komentarza

Właściwie wszystko co napisałaś ma w jakimś stopniu wpływ na wypadanie włosów... dlatego postaraj się trochę mniej stresować (jeśli masz taką możliwość), a jeśli chodzi o apetyt to zwróć uwagę na ważne składniki (nienasycone kwasy tłuszczowe, białko, witaminy). Warto też pielęgnować włosy specjalistycznymi kosmetykami, które bez problemu kupisz w aptece. Polecam takie, które mają w składzie triaminodil.

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna1757

marta23k, Niestety nie mam możliwości zwalczenia stresu. Obawiam się, że to jest jednak główna przyczyna. Wiadomo, stres objawia się na wiele sposobów i w moim przypadku jednym ze skutków jest prawdopodobnie brak apetytu. Postaram się skorzystać z tego, co mi poradziłaś. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Próbowałaś pić melisę, albo brać jakieś ziołowe środki uspokajające. Wiem co to znaczy jak się nie można pozbyć stresu, sama żyję teraz w jednej wielkiej nerwówce bo moja praca wisi na włosku, od zeszłego tygodnia biorę forstres i wydaje mi się, że mnie trochę uspokoił, mniej się stresuję, może i Ty spróbuj. Na pewno dobrze też działa na odstresowanie wysiłek fizyczny, spacer.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...