Skocz do zawartości
Forum

Jak radzić sobie z migreną?


Gość mariuszz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 22 lata i migrena męczy mnie juz kilka lat, jak dobrze pamiętam pierwsza wystąpiła w wieku 15-16 moze nawet wcześniej, jakoś szybko prawda? Objawy były takie same jak do dzis czyli, najpierw aura wzrokowa tj. migające białe kreski, kropki, czasem zdarza sie że nie widze nic, wielka biała plama i nic poza tym. Następnie wszystko wracało do normy i zaczynał sie ból, na początku delikatny trwajacy ok 2h, pozniej bardzo mocny i uciążliwy kończący sie regularnymi wymiotami. Próbowałem wielu sposobów na radzenie sobie z tym problemem. Nie pomagały herbatki, kąpiele, okłady itp. Staralem sie położyć spac, ale bol był ostry że nie było szans. Co innego jak migrena występowała w nocy to po prostu musiałem sie przemęczyc. Bol oczywiście w okolicach skroni. Jedynie co udało mi sie zauwazyc to migrena pojawia sie u mnie gdy za dlugo spałem, dlatego teraz ustawiam budzik na 6 i staram sie juz nie spac, troche to przykre:] Teraz moj sposob na migrene: Podczas wystepowania aury wzrokowej biorę leki przeciwbolowe (2-3 tab) i do tego mocną kawę lub piwo. Sposób moze głupi i niebezpieczny, ale skuteczny, dlaczego? Praktycznie głowa po takiej dawce nie boli. W żadnym wypadku tez nie ide sie położyc, ból wg. mnie nasila sie przy leżeniu. Pobyt w ciemnym miejscu jak najbardziej pomaga. To tyle:) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Leczenie migreny zależy od częstotliwości występowania bólów głowy. Dobranie odpowiednich leków często wymaga cierpliwości ze strony pacjenta i wiedzy lekarza.
Jeżeli ataki migreny występują rzadko stosuje się leki działające przeciwbólowo np NLPZ lub tryptany.
Jeżeli ból głowy występuje częściej niż przez 15 dni w miesiącu, z czego w ciągu co najmniej 8 dni wystąpił ból głowy typu migrenowego to taką postać bólów głowy nazywa się migreną przewlekłą. Migrena przewlekłą jest najczęściej wynikiem nieprawidłowego leczenia migreny zwykłej lub nadużywania leków przeciwbólowych. Występuje aż u 40% osób chorujących na migrenę.
Leczenie migreny przewlekłej jest inne. Przede wszystkim wskazane jest stosowanie leczenia profilaktycznego. Polega ono na codziennym, regularnym przyjmowaniu leków do tego przeznaczonych. Mimo właściwego, często bóle głowy nadal się utrzymują.
Nowoczesnym, najskuteczniejszym i bezpiecznym sposobem leczenia migreny przewlekłej jest leczenie toksyną botulinową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...