Skocz do zawartości
Forum

Atopowe a łojotokowe zapalenie skóry


Gość babajaga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące różnicy między tymi chorobami. Od dawna leczę się u alergologa jednak niestety w dalszym ciągu nie wiem czy jestem na coś uczulona a jeśli tak to na co... Ostatnio alergolog stwierdził, że mam atopowe zapalenie skóry i niektóre substancje mogą poddrażniać zmiany. Wczoraj natomiast byłam u dermatologa (zalecenie alergologa) i stwierdzono, że jest to łojotokowe zapalenie skóry. Dermatolog był lekko zaskoczony diagnozą alergologa. Proszę mi powiedzieć, czym się to różni i czy jest możliwość pomylenia tych chorób. Jaka może być ich przyczyna? Czy mogą być to reakcje alergiczne? Objawy: -skóra wokół ust - częste zaczerwienienia. Pod wargą czasem tworzy się taki różowo - czerwony "placek" bardzo swędzący. Jak zaczynam drapać to robi się wysięk. Ostatnio czerwona robi się całą obwódka ust. Takie zmiany mam już bardzo, bardzo długo (kilka lat) i nikt nie potrafi pomóc w 100%. -skóra głowy - bardzo swędząca z wysiękami. Robią się później strupy na całej głowie. Swędzenie jest czasem nie do opanowania. -skóra dłoni - w niektórych miejscach tworzą się takie różowe plamy, czasem z pęcherzami - bardzo swędzące. Ostatnio palce na zgięciach wyglądały jakby były ponacinane nożem... Skóra bywa bardzo sucha. -oczy - często łzawią, są czerwone, uczucie ciała obcego w oku, ropa. Były leczone przez okulistów i alergologa - wiązane to było z alergią. Nic nie pomagało. Ostatnio okazało się, że przyczyną był gronkowiec złocisty i odpowiednio dobrane leki zaczynają pomagać. Piszę o tym, bo nie wiem czy może to mieć jakiś związek z pozostałymi objawami. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, bo naprawdę już nie wiem co mam robić...

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Atopowe a łojotokowe zapalenie skóry to w zasadzie dwie różne choroby, które ciężko pomylić. Najważniejszy jest charakter zmian, których niestety nie mam możliwości ocenić poprzez poradę internetową. Twoje objawy wskazują jednak na atopowe zapalenie skóry. Skonsultuj się jednak koniecznie z jeszcze jednym dermatologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...