Skocz do zawartości
Forum

Trądzik, zajady i przebarwienia skóry


Gość daria8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od kiedy pamiętam miałam problem z cerą. Od lat młodzieńczych mam trądzik. Oprócz tego mam przebarwienia skóry twarzy (na brodzie i wokół ust). Czasami pojawiają się też zajady. Te mam już od 5 lat, nie mogę jej wyleczyć. Czy powinnam udać się do lekarza? Są jakieś domowe sposoby na trądzik i zajady? Nie stać mnie na leczenie farmakologiczne. Nie wspomnę o wizycie u dermatologa. Proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witaj.

Twój problem z cerą jest dość złożony.
Niezbędna będzie wizyta u specjalisty dermatologa. Wcale nie musisz za nią płacić. Wystarczy się zarejestrować u lekarza, który świadczy usługi w ramach kontraktu NFZ. Podcza wizyt należy zasugerować, że nie dysponujesz zbyt dużymi środkami finansowymi na farmakoterapię.
Jeśli chodzi o przebarwienia skóry to jest wiele przyczyn. Z domowych sposobów znane jest używanie soku z cytryny lub peeling migdałowy.
Zajady powstają bardzo często na skutek niedoboru witamin z grupy B. Spróbuj zastosować suplementację. Pomaga też miejscowe przykładanie drożdży w miejsce, gdzie pojawił się zajad.
Przy trądziku jak i Twoich pozostałych dolegliwościach najważniejsza jest odpowiednia higiena skóry. Z trądzikiem pomogą walczyć oczyszczające peelingi oraz maseczki dostępne w sklepach kosmetycznych.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Jasne, że powinnaś się udać do lekarza. Takie różnorodne problemy skórne mogą mieć bardzo różne przyczyny. Np. trądzik może mieć podłoże hormonalne, a zajady mogą być spowodowane przesuszeniem skóry, niedoborem witaminy lub alergią. Ja również miałem uporczywe problemy z zajadami i w moim przypadku wystarczyły maści z witaminą A (smarowane na grubo) i suplementacja witaminami z grupy B. Wiem jednak, że nie wszystkim to pomaga.
Wypróbuj jednak maść z witaminą A, na pewno nie zaszkodzi i koniecznie udaj się do lekrza.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mnie na przebarwienia pomogła maść rozjaśniająca, która kupiłam w aptece bez recepty. I myślę, że powinnaś jak najszybciej pójść do dermatologa. Czasem zwykłe kremy czy żele na pryszcze nie pomagają, ale antybiotyki potrafią zdziałać cuda. Musi je przepisać specjalista, więc biegnij do niego i to w tej chwili. Niepotrzebnie się tak męczysz przez długi czas. Pewnie masz przez te skórne niedoskonałości kompleksy i jesteś nieśmiała. Mam koleżankę w podobnej sytuacji. Na szczęście w końcu poszła do lekarza. Mam nadzieję, że efekty będą widoczne już za miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...