Skocz do zawartości
Forum

Poprawa wyglądu skóry po zimie i terapii trądzikowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 17 lat,
Po zimie moja skóra jest blada, ale nie tylko zima ma się do tego, bo podczas niej 3 miesiące przyjmowałem antybiotyk z grupy tetracyklin na trądzik wraz z maścią benzacne a teraz od jakiś 2 -3 tygodni smaruje się differinem na twarz i atredermem 0,025 na plecy które nieźle złuszczają moją skóre. Dermatolog powiedział że tak powinno być i że teraz pozostałe krostki czy też blizny potrądzikowe trzeba wybielić. Myśle że za pare tygodni wyjdzie już większe słońce i będzie trzeba zakończyć terapia trądzikową, która nie wykończyła wszystkich krost i zaskórników do końca.

Dlatego zamówiłem już sobie kompleks witamin i minerałów na wiosne Trec Multi Pack na 2 miesiące.

Co jeszcze mogę zrobić żeby poprawić wygląd skóry, jej koloryt itp?

Odnośnik do komentarza

~syl88
Mi na blizny potrądzikowe pomógł zabieg laserem fraxel. Skorzystałam z promocji w centrum laseroterapii elite.

Rzeczywiście laseroterapia jest bardzo skuteczną metodą poprawiającą wygląd skóry. Za pomocą lasera odmładzamy skórę i stymulujemy jej odnowę, wyrównujemy jej koloryt, a także redukujemy blizny.

Warto jednak wiedzieć, że po zabiegu bezwzględnie należy unikać ekspozycji na słońce. Konieczne jest stosowanie filtrów o bardzo wysokim współczynniku ochrony.

Tego rodzaju zabiegi cieszą się ogromnym powodzeniem, ale głównie w okresie jesienno-zimowym. Unikanie słońca w czasie wiosny oraz lata czasami bywa niemożliwe.

Odnośnik do komentarza

jesli chodzi o zime, zimno, to w moim przypadku moja skora robiła sie zdrowsza po pobycie na mrozie, natomiast jeśli mówisz o bladnieciu skóry to musisz ją chyba w lato przepalic słońcem - poprostu wytrzymywac na upale, wtedy ona sie przystosuje i stanie sie zdrowa.

Odnośnik do komentarza

~Miya
A nie próbowałyście na poprawę wyglądu skóry stosować kosmetyków, które zawierają witaminę C?

Kosmetyki zawierające w składzie witaminę C doskonale sprawdzają się przy cerze ziemistej, a także przy cerze z widocznymi naczynkami. Witamina ta poprawia koloryt skóry, a także wzmacnia naczynia krwionośne. Warto jednak zwracać uwagę jakie jej stężenie zawarte jest w kosmetyku. Warto wybierać produkty, które zawierają stężenie większe niż 15 %.

Odnośnik do komentarza

~eksamit
jesli chodzi o zime, zimno, to w moim przypadku moja skora robiła sie zdrowsza po pobycie na mrozie, natomiast jeśli mówisz o bladnieciu skóry to musisz ją chyba w lato przepalic słońcem - poprostu wytrzymywac na upale, wtedy ona sie przystosuje i stanie sie zdrowa.

Niestety promieniowanie słoneczne działa wręcz na odwrót na naszą skórę. Na skutek jego działania często dochodzi do przyśpieszenia procesów jej starzenia, nieodwracalnych uszkodzeń komórek, a niekiedy nawet do jej poparzenia. Ponadto, promieniowanie UV (zarówno słoneczne jak i to emitowane w solariach), może prowadzić do trwałego rozszerzenia naczyń krwionośnych (teleangiektazji) oraz powstania nieestetycznych przebarwień. Odpowiada ono również za wzrost ryzyka wystąpienia czerniaka. Dlatego pamiętajmy o tym, aby chronić skórę za pomocą filtrów słonecznych, a ekspozycję na promieniowanie ograniczyć do minimum.

Odnośnik do komentarza

~pomaranczaicytryna
najlepiej w takich przypadkach udać się do dobrego gabinetu, Jednak jest sporo zabiegów, które pomogą skórze nabrać blasku i będzie ona wyglądała pieknie

Zabiegi wykorzystujące działanie witaminy C korzystnie działają na koloryt skóry. Po zabiegu wyrównany zostaje koloryt skóry, a cera jest delikatnie rozświetlona :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...