Skocz do zawartości
Forum

Podcinanie i prostowanie zwiniętych końcówek - pytania


Gość ready2fall

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ready2fall
Witam.

Mam proste, grube i twarde włosy, podatne na zawijanie się końcówek.
Ścinałem je ostatni raz 2 lata temu i teraz są długie na ok. 30cm. Myję je co 3-4 dni szamponem H&S, po każdym myciu traktuje je odżywką - ostatnio miałem jakąś z rzepy, teraz mam "Advance Techniques, do każdego rodzaju włosów".

1) Czy jeśli je wyprostuję u fryzjera raz to na jak długo pozostaną proste? Czy może bardziej się opłaca samemu zaopatrzyć się w prostownicę ceramiczną? Słyszałem że mniej niszczy włosy niż zwykła - to prawda?

2) Czy podcinanie włosów faktycznie coś daje? Tzn. czy szybciej przez to urosną i będą zdrowsze, bez zwiniętych końcówek? I czy jeśli podetnę raz te zwinięte końcówki, czyli tak z 3cm, to nie zawiną się one znowu? Gdybym miał regularnie to robić to jak często i co ile powinno się je podcinać?

3) Czy powinienem rozczesywać włosy skoro z każdym ruchem grzebienia boleśnie wyrywam sobie sporo z nich? Dopiero po umyciu i potraktowaniu odżywką stają się na tyle miękkie że mogę je rozczesać bez strat, ale i też niezawsze. Czy może gdybym przerzucił się na szczotkę to nie miałbym problemów z wyrywaniem ich sobie?

4) Prowadzę dość aktywny tryb życia i mam pewne obawy czy wpływa to jakoś na wypadanie włosów i łupież. Czy wysokobiałkowa dieta + picie dużej ilości wody mineralnej (ok.4l dziennie) może mieć z tym jakiś związek? Czy to może normalne że facetom częściej wypadają włosy?
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...