Skocz do zawartości
Forum

domowe sposoby pielegnacji skory


Gość anolek0017

Rekomendowane odpowiedzi

a co do tego domowego peelingu to po co tyle zamieszania. ja poprostu do ok. pol szklanki cukry dolewam troche zelu pod prysznic czy nawet ladnie pachnacego myda (w plynie oczywiscie:lol:) i masuje tym skore. ale jest on dosc "ostry" dla skory wiec trzeba robic to bardzo delikatnie
Odnośnik do komentarza
Gość anolek0017
coś na pryszcze

1. Maseczka cynamonowa - 1 łyżeczka cynamonu, łyzeczka wody mineralnej niegazowanej- wymieszać, powstanie papka średnio gęsta

2. Masecza z drożdży - wymieszac drizdze z mlekiem,

3. Peeling - Łyżka otrębów, łyzka mleka, łyżka miodu... po wymieszaniu nałożyć na twarzyczkę i masowac

4. ---> A L O E S <--- Dziewczyny to serio pomaga! Ten sam, który wiele osób hoduje w doniczkach! Wystarczy poprostu naciąc liścia (są takie mięsiste) zebrać sok, który wypłynie i smarowac tym oczyszczoną twarz. Ja stosuję ten specyfik na noc.
Odnośnik do komentarza
Gość anolek0017
Mąkę ziemniaczaną wymieszaj z wodą i odstaw na 1 godzinę do napęcznienia. Wymieszaj ponownie, aby uzyskać masę o jednolitej, gładkiej konsystencji. Maseczkę rozprowadź na twarzy i pozostaw na 15 - 20 minut, aż wyschnie. Zmyj ciepłą wodą. Mąka ziemniaczana powleka skórę cieniutką warstewką ochronną i działa na nią łagodząco.
Odnośnik do komentarza
Moim sposobem na piękną cerę jest tonik z cytryny i ogórka. Przegotowaną wodę wlewam do malutkiego kubeczka dodaję plasterek cytryny i kilka plasterków ogórka (ze skórką). Co jakiś czas robię sobie ten tonik. Po Jakiś dwóch dniach stosowania (oczywiście codziennie czysty) efekty są zniewalające. Skóra promienieje, ani śladu zmęczenia, jednolity kolor ;) ja jestem zachwycona :D
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...