Skocz do zawartości
Forum

Rewelacyjne wegetariańskie przepisy


Gość Akana

Rekomendowane odpowiedzi

Paniom lubującym sie w kuchni wegetarianskiej polecam mającą się niedługo kazać swietną: "ajurwedyjską książkę kucharską" Amadea morningstar (mam po angielsku i nieługo ukaże się w j. polskim) - fragmenty można poczytać na stronce prezentujacej zasady indyjskiej medycyny, pielęgnacji oraz kuchni: a-ajurweda. Przepisy wypróbowane:), bardziej egzotyczne składniki można dostać w sklepikach z naturalną żywnością. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Gość sarenka_2907
to zalezy jak się odżywia. Jak ma w diecie za mało białka i tłuszczy nienasyconych to może mieć takie problemy.

Z moich wegetariańskich dań ulubionym jest szpinak a z łososiem i makaronem.
Odnośnik do komentarza
Gość serena1985
sarenka_2907 napisał/a:
to zalezy jak się odżywia. Jak ma w diecie za mało białka i tłuszczy nienasyconych to może mieć takie problemy.

Z moich wegetariańskich dań ulubionym jest szpinak a z łososiem i makaronem.


brzmi pysznie - jak to robisz?
Odnośnik do komentarza
Gość serena1985
Finess_com_pl napisał/a:
Mięso ryb w diecie wegetariańskiej jest raczej zabronione. Wydaje mi się, iż danie wegetariańskie nie składają się ze składników pochodzenia zwierzęcego...


laktoowowegetarianie owszem, nie jedzą ryb ale już ichtiwegetarianie jedzą - także zależy to od rodzaju przyjętej diety.
Odnośnik do komentarza
Gość serena1985
sarenka_2907 napisał/a:
to zalezy jak się odżywia. Jak ma w diecie za mało białka i tłuszczy nienasyconych to może mieć takie problemy.

Z moich wegetariańskich dań ulubionym jest szpinak a z łososiem i makaronem.


brzmi pysznie - w "wolniejsze" dni też sobie przyrządzam :D
Odnośnik do komentarza
Gość sarenka_2907
Finess_com_pl napisał/a:
Mięso ryb w diecie wegetariańskiej jest raczej zabronione. Wydaje mi się, iż danie wegetariańskie nie składają się ze składników pochodzenia zwierzęcego...


nie ma czegoś takiego jak zabronione. to nie jest dieta lecznicza. Możesz jeść co chcesz. To tylko nazwa pewnych nawyków żywieniowych.
Odnośnik do komentarza

Może zamiast skupiać się teraz na szukaniu zamiennika po prostu próbuj nowych wegan rzeczy? A skyr zostaw na później, jak już znajdziesz więcej potraw, które Ci smakują. Ciężko rzucić wszystko naraz, ale z czasem na pewno będzie to łatwiejsze. Ja w ten sposób nauczyłam mojego mięsożernego faceta jeść więcej wege dań, bo np spaghetti z tofu jest dla nas lepsze niż mięsne.

https://suvibox.pl/blog/jak-bezpiecznie-przejsc-na-wegetarianizm-i-czym-zastapic-mieso/

Kilka porad na temat tego jak bezpiecznie przejść na wegetarianizm oraz jak zstąpić mieso jest na tej stronie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...