Skocz do zawartości
Forum

Omyłkowe przyjęcie dwóch tabletek tego samego dnia


Gość g...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (schemat 24 4) już 4 lata. Omyłkowo przyjęłam dwie tabletki tego samego dnia (7 godzin przerwy). Czy ma to jakiś wpływ na skuteczność antykoncepcji? Odbyłam stosunek dzień wcześniej. Czy mogę dobrać brakującą tabletkę z zapasowego blistra? Czy lepiej skończyć opakowanie wcześniej? Dodam, że żadnej tabletki nie pominęłam.

Odnośnik do komentarza

Właśnie słyszałam już tysiące wersji:
- to źle, że wzięłam dwie (aktywne tabletki), bo organizm potraktuje późniejsze jako efekt zniesienia tabletki
- nic się nie stało, bierz normalnie dalej, skończysz dzień wcześniej
- bierz normalnie o stałej porze, dobierz tabletkę...

... i już zgłupłam :) Ale dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

witam, od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne lesiplus, Wczoraj przez pomyłkę (pomyliłam dni i myślałam że jest inny dzień i sądziłam, że zapomniałam wziąć jej dzień wcześniej) wzięłam tabletkę wczorajszą i dzisiejszą. Stąd moje pytanie, czy dziś powinnam brać jutrzejszą tak jak jest na blistrze i brać je jakby dzień wstecz co sprawi że dostanę dzień wcześniej miesiączkę czy zrobić dziś dzień przerwy i brać je od jutra normalnie? Tabletki zażywam o 19. Proszę o szybką pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem w drugim tygodniu brania tabletek antykoncepcyjnych VIBIN (mocniejsza wersja). Biorę je już od roku. Przy zażywaniu odpowiedniej tabletki, przez pomyłkę wzięłam (z następnego dnia 2 tygodnia) o jedną tabletkę za dużo w chwili paniki, że ją pominęłam, a to był błąd. Czy powinnam teraz zacząć nowe opakowanie? Czy powinnam przez tydzień stosować dodatkową antykoncepcję, jak teraz wygląda sytuacja z działaniem antykoncepcji? I co z okresem?

Odnośnik do komentarza

witam ! wczoraj niechcący zażyłam 2 tabletki antykoncepcyjne przez nieuwagę . Czy mam przerwać branie tabletek ? Czy mogę dokończyć opakowanie ? dodam ze biore tabletki 24 i 4 oraz to był ostatni ich tydzień zazywania :) Czy jestem nadal chroniona przed ciążą ?

Odnośnik do komentarza

Dwa dni temu i dzisiaj (czyli dwa razy) przyjęłam dwie tabletki antykoncepcyjne Yasmin zamiast jednej, miałam rozpoczęte opakowanie i kompletnie pogubiłam się w dniach. Czy antykoncepcja zostanie zachowana normalnie i czy niesie to za sobą jakieś konsekwencje?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...