Skocz do zawartości
Forum

Endometrioza choroba kobiet


Gość Artletoslawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Artletoslawa

Ostatnio sporo czytam o tej chorobie, bo podejrzewam ją u siebie. Od kilku już lat mam bardzo bolesne miesiączki - bez zastrzyku się nie obejdzie. Mój zaściankowy ginekolog w małej mieścinie stwierdził, że to normalne. Uważam jednak, że nie, bo moje znajome nie mają aż takich problemów w te dni. Czy to na prawdę może być endometrioza - jedynym symptomem jest okropny ból w okolicach miednicy?
Znalazłam już nawet centrum leczenia endometriozy, które posiada bardzo dobre opinie. Jednak zanim się tam wybiorę, muszę mieć pewność, że to nie histeria - mam tam ponad 100km.

Odnośnik do komentarza

Nie jedz do żadnego centrum ta choroba dotyka wiele kobiet i wystarczy dobry lekarz. Znajdz lepszego Ginekologa może w wiekszym miescie albo prywatnie i trzeba zrobić usg wtedy mogą wyjść np. Torbiele dość często przy endometriozie. Ponadto badanie CA125 podwyższony wskaźnik może świadczyć o endo. Dolegliwości często to właśnie okropne miesiączki ból miednicy wręcz paraliż że nawet wyprostować się nie można. Pierwszym etapem jest leczenie farmakologiczne czyli tabletki antykoncepcyjne oczywiście jeśli zmiany nie są duże. Jeśli okaże się że np. Choroba jest dość zaawansowana to operacyjne usunięcie ognisk choroby. Endometrioza to strasznie uciążliwa choroba nieleczona prowadzi do niepłodności wiec nie zwlekaj i się przepadają. Akurat może nie dotyczy Ciebie a okres masz taki ciężki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...