Skocz do zawartości
Forum

Jak brak okresu wpływa na organizm?


Gość Gnr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nigdzie w internecie nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.Od 3 miesięcy nie mam miesiączki przez stres tak tez potwierdziła pani ginekolog.Od tego momentu mój brzuch stał się wzdęty,ciągle w nim coś bulgocze.Zawsze kiedy miałam okres było ok .Teraz kiedy go nie mam zrobiła się nerwowa,szybko się denerwuję.Zawsze byłam nerwową osobą ,ale teraz przesadnie,na dodatek nie mam apetytu nie odczuwam za bardzo głodu .Czuję jakby w tym moim brzuchu przemieszczała się woda lub coś takiego.Ciągle się denerwuje co nie sprzyja ,,zawitaniem'' okresu.

Odnośnik do komentarza

A próbowałaś się wyluzować? Dać sobie wolne od wszystkiego co Cię otacza na kilka dni, zapomnieć o tym? Może wyjechać gdzieś ze znajomymi lub bez, napić się. Alkohol rozrzedza krew a jeśli chodzi o okres to też go przyspiesza. Po prostu daj sobie odpocząć. Jesteś tak zestresowana, że Twój organizm daje Ci sygnał, że nawet nie jest gotowy w takich warunkach nosić dziecko, to brzmi strasznie. Ale okres może być tylko wierzchołkiem góry lodowej, długotrwały stres wpływa na całą Ciebie, na cały organizm. Bycie wzdętym może być spowodowane jakimiś zaburzeniami trawienia np, co też może spowodować stres. Po prostu daj sobie na luz!!
Poza tym piszesz, że jesteś cały czas nerwowa - nic dziwnego, jak się ma stresujące życie to jest się bardziej nerwowym niż normalnie.

Wg mnie zamiast działać 'objawowo' (przyjmować leki na wywołanie okresu) to spróbuj zwalczyć przyczynę stresu lub chociaż ograniczyć, tedy okres wróci sam z siebie. Ale oczywiście możesz brać leki, zawsze to jakaś dodatkowa pomoc.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że próbowałam ,ale to jest bardzo trudne, pić alkoholu nie mogę ,ponieważ biorę tez inne leki. Za parę dni moja mama idzie na operację biodra będzie miała wstawianą endoprotezę więc tak samo mama się teraz denerwuje ja tak samo ,później będę za pewne sama 2-3 tygodnie więc na pewno będę się cały czas zamartwiała i myślała o mamie.Sama dopiero czuję się przygnębiona.Dziś sobie wykupię drugą receptę mam tam estrofem a po 2 tygodniach dodatkowo muszę brać do tego duphaston i mam nadzieję ,że nareszcie się pojawi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...