Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia u niemowlaka


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

moja 9 miesieczna córeczka ma problem z zaparciami od 2 miesiecy jak ja wróciłam do pracy. stolce sa twarde ciemne bardzo ja boli przy wyproznianiu czasami widac slady sluzu lub krwi.oddaje je co drugi dzien.jest karmiona mlekiem naturalnym jak rowniez sztucznym bebilon 2. pozatym dostaje zupki deserki i kasze .po wiycie u lekarza rodzinnego zalecono nam stosowanie leku debridat lecz bez efektu nastepnie zmieniono mleko na bebilon pepti 2 bez efektu , z diety wyeliminowalam kleik ryzowy zoltko oraz ograniczylam marchew gotowana podaje surowe jablko i marchew a do picia herbatka rumiankowa oraz deserek sliwki suszone.to jednak nie pomaga.prosze o rade bo nie wiem co mam dalej robic a coreczka bardzo sie meczy,

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jako zaparcia stolca traktuje się utrudnione, wymagające wysiłku oddawanie kału oraz wydalanie go w odstępach większych niż 3 dni.
W przypadku niemowląt karmionych sztucznie, u których wystąpiło zaparcie, warto zmienić mieszankę mleczną. Ponadto od 6 miesiąca życia ulgę w zaparciach przyniosą maluchowi tarte świeże jabłko oraz owoce i warzywa w słoiczkach, np. jabłka z suszonymi śliwkami, gruszki Williamsa itp. z dodatkiem nasion siemienia lnianego. Powinno się zrezygnować z zagęszczania posiłków kleikami zbożowymi.
Konsultacji z lekarzem wymagają przewlekłe zaparcia połączone z innymi niepokojącymi objawami, takimi jak krew w stolcu, drażliwość dziecka, osłabienie apetytu, słabe przyrosty masy ciała, zmiany skórne, nasilone ulewania lub wymioty, nasilone wzdęcia brzucha i wiele innych. Porady specjalistycznej wymagają także zaparcia nie ustępujące pomimo opisanego powyżej leczenia domowego. Proszę zatem skierować się do specjalisty gastroenterologa dziecięcego.

Odnośnik do komentarza
Gość weronika0000

Witam,
Mój 3 miesięczny synek ma straszne zaparcia. Karmię go mlekiem modyfikowanym ponieważ nie mogła go karmić piersią. Nie wiem co robić. Była u lekarza ale ten nic konkretnego mi nie powiedział. Czy są jakieś leki dla tak małych dzieci na zaparcia.

Odnośnik do komentarza
Gość trainisgreen

dla dzieci zauważyałam że najbezpieczniejszy jest dicopeg junior. Działa szybko i skutecznie. Dodatkowo zawsze dzieciom serwuję po zakończonej dolegliwości dawkę błonnika - choćby z zupie krem z cieriorki i utrzymuję tą dawkę przez miesiąc dwa.

Odnośnik do komentarza
Gość Ula8585

Mleko kobiece ma właściwości lekko rozwalniajace więc nie przestawac karmić piersia. Można też podac do jedzenia gruszke surowe jabłko, brokuła i po 7 miesiącu można buraki to zdecydowanie polecam. Ograniczyć marchewkę i inne zatwardzajace produkty (zależy co Twoje dziecko je). Trzeba też zadbać o ruch i picie wody.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...