Skocz do zawartości
Forum

Denerwowanie się dwulatki podczas zabawy


Gość ela111

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą 22 miesięcznej Amelki. Jest wspaniałym dzieckiem. Niestety ostatnio pojawił się pewien problem. Zauwazyłam, że strasznie denerwuje się podczas zabawy. Gdy ma w ręku klocka albo jakąś inną zabawkę a mówi się do niej aby dala albo odłozyła albo bierze się inną zabawkę, którą ona w tym czasie chce, to zaciska mocno rączki i usta mocno zaciska mruczy jakby warczała i az cała drży. Narazie zdarzyło się to kilka razy ale boje się, że to może byc coś poważnego. Ja z natury jestem nerwowa i wybuchowa ale przy dziecku jestesmy z mężem bardzo spokojni. nie kłócimy się ani nic, dlaczego więc Amelka tak się zachowuje? Dlaczego tak się napina zaciska rączki usta i w dodatku wydaje z siebie te dźwięki ?? prosze o poradę..
Ela

Odnośnik do komentarza

Chyba wszystkie Amelki takie nerwowe. Moja Amelcia, też ma 22 miesiace :) jak słyszy słowo nie wolno albo nie to zaczyna się złościć i krzyczeć. Wówczas tłumaczę że tego nie wolno, zastępuję jej zakazaną rzecz inną, którą może się pobawić, i pomaga. Są jednak sytuacje, w których to nie działa dlatego podczas jej złości, gdy jej wytłumaczę dalej się złości zostawiam ją w danym pomieszczeniu w którym przebywa, wychodząc powtarzam że nie wolno, a jak wyjdę nie minie minuta czasami dwie, widzi ze nie nic nie wskóra, i nie wymusi, daje sobie spokój uspokaja się i zaczyna się bawić czymś innym.
Dziecko takim zachowaniem sprawdza na co może sobie pozwolić, jeżeli wyczuje, że w ten spokób dostanie co chce, zaczyna tą metodą wszystko zdobywać. ja na początku też byłam uległa, po pewnym czasie przestałam reagować, a Amelcia coraz mniej krzyczy . Myślę że to kwestia czasu, córeczka zaczyna poznawać, nie umiejąc mówić pewne emocje wyraża w ten sposób.

Odnośnik do komentarza

Drogie mamy konsekwencja w wychowywaniu dziecka to podstawa. Trzeba na początku określać granicę między tym co wolno a czego nie i twardo się tego trzymać. Jesli pozwolimy dziecku na takie zachowania to ciężko będzie je oduczyć. Z drugiej strony jak zazwyczaj będziemy dobrze postępować, a czasem odpuścimy to dziecko będzie zdezorientowane co mu wolno.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...