Skocz do zawartości
Forum

Niespokojne niemowlę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Moja pięciomiesięczna córeczka bardzo często ma napady gwałtownych ruchów rączek i czasem nóżek. Do tego stopnia, ze w nocy wybudza ja to ze snu, ciagle ma podrapana buzie i mam wrażenie ze jest to dla niej spory dyskomfort bo taka nadaktywność kończy sie frustracja i płaczem. Dodam, ze Malutka ma refluks (podaje jej lek na wrzody żołądka opremazol) i AZS. Mieszkam w Anglii i tutejsi lekarze maja bardzo mała wiedzę albo małe chęci żeby pomoc. Jedynie na podstawie zdawkowego dialogu z pacjentem od razu przepisują antybiotyki lub inne medykamenty 'ciężkiego kalibru' na problem, który można wyleczyć łagodniejszymi środkami lub domowymi sposobami. Tak było z moim zapaleniem piersi, gdzie lekarz nawet nie sprawdził czy faktycznie je mam i AZS mojego dziecka. Gdy moja Mała miała duża przepuklinę pępkowa (efekt płaczu kolkowego), lekarz z polski poradził mi zaklejać ja plastrem co zostało wyśmiane przez angielskiego lekarza. Nazwał to strata czasu choć przyznał, ze przepuklinka jest wyjątkowo duża. Stwierdziłam jednak, ze będę dalej tracić czas i postępować według zaleceń lekarza z Polski i po dwóch miesiącach po przepuklinie nie ma śladu. Rozpisałam sie na temat braku rzetelności angielskich lekarzy, zamiast skupić sie problemie mojej córki, ale chciałam tez pokazać w jakiej jestem sytuacji jeżeli chodzi u szukanie pomocy. Dodam, ze karmie piersia, Mała domaga sie karmienia czasem nawet co godzinę, w nocy także :/ Wazy już 9 kg ale jest tez 'wysoka' jak na swój wiek. Bywa tez radosna, głośno popiskuje i gaworzy ale ubieranie jej to koszmar bo napina mocno całe ciałko i w ogóle nie współpracuje. Czy ktoś miła podobnie? Gdzie szukAc pomocy w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Z tego co zauważyłam to raczej większość dzieci nie lubi ubierania i zaczynają się złoscić, napinać i robić wszystko aby to utrudnić. Co do Twojego problemu to wydaje mi się że u tak małego dziecko ciężko jest cokolwiek powiedzieć, byc może op porstu taka jest jej uroda. Ale jeśli chcesz mieć pewność to przy najbliższej wizycie idźcie do neurologa i niech on ją przebada. Może ma nadmiernie napięte mięsnie albo jest nadrważliwa na coś.

Odnośnik do komentarza

nie martw sie wszystko jest w porzadku z twoja mala moja siostra ma corke 6-cio miesieczna i przechodzi dokladnie to samo co ty .ubieranie to koszmar staraj sie byc gotowa do wyjscia pierwsza nigdy nie kaz czekac ubranemu dziecku w wozku ,co do ruchow raczkami i nozkami to jest to normalne[tak twierdza norwescy lekarze ,nie widza w tym nic dziwnego]jezeli chodzi o czeste budzenie to dziecko zaczyna snic i tak naprawde przezywa to .w mojej rodzinie pojawilo sie w przeciagu 2 lat 4 dzieciaczkow ja mam syna 9 miesiecy i wstaje do niego 5 razy miedzy 21 a 6 rano dodam ze zaczal chodzic .nie mart sie wszystko jest na dobrej drodze jeszcze troche i bedzie dobrze zycze duzo cierpliwosci i mniej kontaktow z lekarzami jezeli nie masz potrzeby bo to tylko namiesza ci w glowie i ty bedziesz w koncu potrzebowala lekarza, jeszcze raz duzo cierpliwosci zycze

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...