Skocz do zawartości
Forum

Wysypka na twarzy dziecka


Gość Stoprocent22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stoprocent22

Witam,

na policzkach mojego 20-sto miesięcznego synka pojawiło się dużo drobnych krostek (tzw kaszka), dodatkowo całe policzki są zarumienione i skóra w tych miejscach troszkę sucha. Czego to może być objawem?

Dodam, że nie wprowadziłam nic nowego do jego diety, stosuję cały czas te same środki do prania itp.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

może to szkarlatyna? moja córeczka chorowała na to gdy miała roczek.
Na początku u chorego dziecka pojawia się gorączka i ból gardła. Mogą wystąpić również wymioty, ból głowy, dreszcze i ból brzucha.
Po 12-48 godzinach od wystąpienia pierwszych symptomów u dziecka pojawia się czerwona wysypka, która składa się z małych czerwonych guzków. Wysypka rozprzestrzenia się z szyi i pachwin na resztę ciała. W dotyku wysypka przypomina papier ścierny i utrzymuje się zwykle przez 5-6 dni. Niekiedy objawy są nasilone na szyi, łokciach, pod pachami i w pachwinach. Gdy wysypka zaczyna blednąć, może zacząć się proces złuszczania skóry trwający nawet sześć tygodni. Mimo iż szorstka wysypka nie pojawia się zwykle na twarzy, czoło i policzki dziecka mogą być zaczerwienione. Dodatkowo wokół ust może wystąpić zblednięcie skóry. Gorączce i wysypce towarzyszy zazwyczaj czerwone, opuchnięte gardło i migdałki, które mogą mieć biały nalot. Ponadto typowe są obrzęknięte gruczoły, spadek apetytu i mniejszy zasób energii. U dziecka może dojść także do zaczerwienienia i opuchnięcia języka. Na początku język może być pokryty białym nalotem, spod którego wystają czerwone opuchnięte guzki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...