Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowa waga u nastolatka


Gość oct

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!
Według siatek centylowych (pamiętaj, że wskaźnik BMI nie ma zastosowania u dzieci do 18 roku życia) zarówno Twój wzrost jak i waga są jak najbardziej prawidłowe w stosunku do wieku. Pamiętaj jednak, że jesteś teraz w okresie dojrzewania i intensywnego wzrostu. Powinieneś zatem dbać o swój jadłospis - tak by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Zasady zdrowego żywienia przedstawia piramida żywienia:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Stosuj jej zalecenia, dbaj o aktywność fizyczną, a Twój organizm będzie prawidłowo się rozwijał.

Odnośnik do komentarza
Gość bellwether

Witam mam 18 lat i ważę obecnie 93 kg przy wzroście ok 181 cm. Nie jestem typowym grubaskiem bowiem nie widać u mnie aż tak nadwagi jestem dosyć szeroki w barkach oraz ogólnie nawet gdy byłem jeszcze szczupły co było jakieś 3 lata temu nie wyglądałem jak "patyk". Na chwilę obecną czeka mnie matura przez ostatnie 3 lata przeżyłem wiele stresu - dużo nauki - problemy rodzinne - prawo jazdy i wiele innych przyczyniło się do zaniedbania siebie samego. Przez nadmierny apetyt brak ruchu zrobił mi się na prawdę spory brzuch i do tego okropnie wyglądająca klatka piersiowa która powoli nabiera kształtu "biustu co mnie przeraża. Poza tym znacznie zwiększył mi się obwód pasa do aż 94 cm. Warto dodać iż tyje zazwyczaj (gdyż jest to coroczny proces) po wakacjach, na których ważyłem 85 kg. Chciałbym zapytać o jakąś skuteczną dietę, oraz ćwiczeniach głównie na brzuch oraz górne partie mięśni - moim terminem docelowym jest koniec stycznie czyli studniówka - nie muszę do niej wyglądać wyśmienicie ale chciałbym przyzwoicie chociaż. Bardzo proszę o pomoc. Oczywiście zdaję sobie sprawę iż aby naprawdę utrzymać efekty muszę zmienić całkowicie tryb życia oraz zastosowania utrzymywać ściśle do wakacji by na tych cieszyć się wspaniałymi rezultatami. Może są jednak jakieś ćwiczenia - zestaw które można wykonywać nawet codziennie dają znakomite rezultaty i pozwalają nie wychodzić ? Muszę dodać - nad czym bardzo ubolewam iż nie stroniłem też ostatnio od używek typu alkohol czy papierosy jednak skłonny jestem z nich zrezygnować jeżeli będzie to konieczne do osiągnięcia lepszego i szybszego efektu - chociaż podobno papierosy pomagają chudnąć ?

Odnośnik do komentarza

Chyba jest już po studniówce, ale kilka rad przyda ci się na przyszłość. Przede wszystkim uważaj z alkoholem, jest bardzo kaloryczny, a jak wiadomo, zwykle coś się do niego je (chipsy, pizza i frytki to bomby kaloryczne, niestety). Na brzuch najlepsze są brzuszki, tylko trzeba je prawidłowo wykonywać, bo inaczej można nadwyrężyć kręgosłup. Jeśli chcesz schudnąć, zrezygnuj ze słodyczy (lub przynajmniej znacznie ogranicz ich spożycie) i jedz mało na kolację. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość paduszek21

Mam 12 lat w pażdzierniku skończe 13 waze 69-70 kg jestem chłopcem, wf mam 4 razy dziennie ale mało trenujemy na zajęciach. Próbuje stosowac sie do różnych poleceń mojego taty np żeby nic nie jećć ale to nie działa i na zajęciach w szkole boli mnie brzuch nie mam choroby otyłści. mam pytanie czy picie przed posiłkami wody naprawde działa ?

Odnośnik do komentarza

Picie wody przed posiłkami powoduje, że mniej zjesz, ponieważ żołądek zapełni się wodą. Dzięki temu jesz mniej, bo od wady się nie utyje. Dodatkowo picie wody jest bardzo dobre, bo oczyszcza organizm oraz go nawadnia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...