Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Badanie dopplerowskie kończyn dolnych


Gość karolinak

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj
Strasznie wcześnie zaczynają Ci się problemy z żylakami. Ale jeśli tak jest to na pewno powinnaś wykonać badanie dopplerowskie. Jest nieocenione w diagnostyce żylaków, zresztą nie tylko żylaków. Ja sama miałam je wykonywane. Badanie jest całkowice bezbolesne, do skóry przykładane jest takie urządzenie, które wykrywa zmiany natężenia przeplywu krwi lub ich brak (spowodowany np. zakrzepami).
Jeśli chcesz poczytać więcej na ten temat, widziałam tutaj artykuł o badaniu dopplerowskim http://abczylaki.pl/badanie-dopplerowskie
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

W moim mieście takie badanie kosztuje 100-120 zł. Nie robiłam go jeszcze, ale zamierzam i chyba prywatnie. Ja mam problem z wystającą żyłą pod kolanem. Brzydko wygląda i mąż bardzo mnie namawia żebym coś z tym zrobiła. Mam dopiero 26 lat i wiem, że problem zaczął się wcześnie, ale spodziewałam się tego, bo w mojej rodzinie żylaki to norma. Poza tym stosowałam antykoncepcję hormonalną, co pewnie jeszcze pogorszyło sprawę. To co karoliniak, chyba musimy zrobić to badanie. Napisz jak ci poszło.

Odnośnik do komentarza

Hej. Badanie dopplerowskie to dobry pomysł. Jeśli chcesz zadbać nogi, to warto je wykonać. Lekarz zobaczy, gdzie krew płynie szybciej, gdzie wolniej, a gdzie może się cofać. Z tego co wiem, do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie ma tez przeciwwskazań wiekowych. Można je wykonywać wiele razy, jest nieinwazyjne i bezpieczne. Na wyniki praktycznie się nie czeka. Dostaje się je od razu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Beata Kłoczko

Hej. Badanie dopplerowskie to dobry pomysł. Jeśli chcesz zadbać nogi, to warto je wykonać. Lekarz zobaczy, gdzie krew płynie szybciej, gdzie wolniej, a gdzie może się cofać. Z tego co wiem, do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie ma tez przeciwwskazań wiekowych. Można je wykonywać wiele razy, jest nieinwazyjne i bezpieczne. Na wyniki praktycznie sie nie czeka. Dostaje się je od razu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Radzę kontaktować się z Multimedem - https://multimed.pl/cennik/cennik-usg/ Potrzebowałem szybkiego załatwiania badania i u nich to udało się zrobić zgodnie z oczekiwaniami. Kilka dni czekałem na wizytę. Tam macie na stronie opis badania, przygotowań do niego, wszystko w jednym miejscu. Później przed samym terminem przypominają, wspominają o przygotowaniu. Organizacyjnie wyglądało to naprawdę perfekcyjnie i zrobiło ogromną różnicę. Na więcej wniosków dopiero przyjdzie czas. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...