Skocz do zawartości
Forum

Strasznie bolesne miesiączki


Gość monika1e

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam 22 lata i od kilku miesięcy mam bardzo bolesne miesiączki. Nie jest to taki zwykły ból, że wezmę jakiś lek i mi przejdzie. Trwa przynajmniej 3 dni i rzadko co pomaga go zwalczyć. Leki, masaże, termofor - wypróbowałam już wszystko, ból zmniejsza się tylko delikatnie. Nie mogę nic wtedy zrobić, leżę tylko skulona w łóżku i jęczę z bólu. Ból objawia się przede wszystkim kłuciem po jednej ze stron, czuję też ciężar w dole pleców. Czy to da się wyleczyć czy już zawsze będę się tak męczyła? Błagam, pomóżcie!

Odnośnik do komentarza

Hej,
widzę, że masz podobny problem, który ja kiedyś przechodziłam. Też nie pomagały mi żadne tabletki rozkurczające, masaże relaksacyjne ani przykładanie termoforu. Przez dwa pierwsze dni okresu byłam wyłączona z normalnego życia. Zostawałam w domu, opuszczałam zajęcia w szkole i cały czas spędzałam pod kocem, wijąc się z bólu.

Kiedyś moja mama powiedziała o moim problemie pani w aptece i wtedy ona poleciła mi naturalne herbatki ziołowe i może to zadziwiające, ale naprawdę mi one pomogły. Nie wiem czy w Twoim przypadku tez będą skuteczne, ale przecież nic nie stoi na drodze, żebyś je wypróbowała. Na pewno nie zaszkodzą, a mogą także pomóc,
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Hej,
Niegdyś moja miesiączka była tak uciążliwa, że nie miałam sił zejść z łóżka do łazienki. Jakiś koszmar. Wierzyłam, że to normalne. Przecież niektórzy cierpią tak co miesiąc, a mi zdarza się raz na jakiś czas. Moja babcia doradziła mi, abym smarowała brzuch czymś rozgrzewajacym. Ponadto na brzuch kładłam gorący kompres, co zawsze pomagało. Jakoś dawałam radę. Oczywiście nie poszłam tego dnia do szkoły. Od kiedy pracuję, nie mam możliwości zrobić sobie dnia wolnego. Udałam się do lekarza. Polecił mi terapię hormonalną. Biorę tabletki. Nie mam już bolesnych miesiączek. Co sie stanie jak przestanę je brać? Czy ból powróci?
Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Bolesne miesiączkowanie może być spowodowane wieloma chorobami, na przykład stanami zapalnymi przydatków, wadami macicy, zwężeniem kanału szyjki macicy, endometriozą. Jeśli bolesne menstruacje pojawiły się nagle lub trwają długo należy się zgłosić do lekarza, by upewnić się, że nie cierpisz na jakieś schorzenie. Jeśli lekarz wykluczy zmiany chorobowe, można spróbować uśmierzyć dokuczliwy ból, na przykład przepisanymi przez lekarza lekami hormonalnymi lub środkami uspakajającymi. Środki antykoncepcyjne mogą zmniejszać bóle menstruacyjne. Wypróbuj też napary ziołowe z rumianku, liści malin lub mięty. W czasie okresu unikaj także potraw wzdymających, ostrych i ciężkostrawnych.

Odnośnik do komentarza
Gość kasiaaa9665

widze ze dobrze mowicie ale ja mam taki sam problem od 1,5 roku tak cierpie nie moge przez miesiaczke nic robic a co tu mowic o pracy ;d tragedia ;d przez pierwsze 5 dni umieram ;d raz prawie zemdlalam strasznie mnie boli ;d mama mowi ze to sie unormuje ale nie moge tak ciagle opuszczac zajec i zwijac sie z bolu;!
Polećcie jakies tabletki pomocy !!!! prosze ;(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...