Skocz do zawartości
Forum

Wirus HPV a zwalczanie go przez organizm


Gość Agnieszka35

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka35

Witam
Na początku roku wykryto u mnie zakażenie przewlekłe wirusem HPV 16 (test mRNA). Badanie poprzedzała kolposkopia z wynikiem CIN2. Miałam przeprowadzoną konizację szyjki macicy. Niedawno miałam ponownie robione badania na obecność HPV (test DNA) i wynik wyszedł ponownie pozytywny na typ 16. Proszę mi powiedzieć jaka jest szansa, że mój organizm zwalczy wirusa? Mam 33 lata. Czy to prawda, że z wiekiem organizm radzi sobie coraz gorzej z tym wirusem? Nie jestem w tej chwili z nikim związana. Jak uchronić w przyszłości potencjalnego partnera przed zarażeniem się ode mie? Czy szczepionki na HPV przyjmują także mężczyźni?

Odnośnik do komentarza

Agnieszko . Również mam wirusa HPV CIN2 I CZEKA MNIE KONIZACJA SZYJKI MACICY . Może skonsultuj się z innym ginekologiem ponieważ z tego co wiem od mojej ginekolog , ten wirus pozostaje w organiźmie ale nie powinien rozwijac się po konizacji . Są leki , które blokują jego rozwój , a organizm musi być silny by sam go zwalczył . Powinnaś zrobić sobie badania krwi i zażywać witaminy , bo możliwe , że masz ich niedobór . Obecnie odłożyli mi zabieg ponieważ staramy się z partnerem o dziecko . Moja ginekolog dała nam pół roku ale nawet po konizacji mogę również zajść w ciążę tylko wtedy będę musiała być pod ścisłą kontrolą lekarza . Bądź dobrej myśli , bo dopiero w fazie CIN3 , rozwijają się komórki rakotwórcze . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...