Skocz do zawartości
Forum

Nawracające infekcje intymne a leki bez recepty


Gość jadom

Rekomendowane odpowiedzi

hej, bylam niedawno u ginekologa i okazalo sie ze ma infekcje. przepisal mi gynalgin 5 tabletek, a w razie gdybym pozniej tez czula dyskomfort to musze zaaplikowac sobie druga czesc. czesto mam prroblem z infekcjami czy to bakteryjnymi czy grzybicznymi. czy mozecie mi doradzic jakie tabletki tanie i bez recepty moge stosowac codzinnie czy raz na tydzien w celu zmiejszenia tego ryzyka? dodam ze przymuje tabletki anty, wiec dobrze byloby gdyby one nie wplywaly na ich skutecznosc.

Odnośnik do komentarza
Gość anielka964

Zdecyduj sie na stosowanie probiotyków ginekologicznych. Z doustnych dobry jest provag, stosuje sie go chyba przez 3 tygodnie jedym cięgiem. Alternatywą są globulki dopochwowe, np znany i ceniony Lactovaginal, jego stosuje sie przez 7 dni i później juz tylko wspomagająco kilka razy w miesiacu. Obydwa preparaty zapobiegają powracającym niedyspozycjom intymnym i stanowią długotrwałą ochronę miejsc intymnych.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Niezależnie od przyjmowanych leków należy uzupełnić braki bakterii Lactobacillus, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej mikroflory pochwy. Ważne jest również noszenie przewiewnej bawełnianej bielizny, zrezygnowanie ze stosowania tamponów w trakcie miesiączki, stosowanie płynów do higieny intymnej o neutralnym pH lub zawierających kwas mlekowy, unikanie basenów, sauny oraz ograniczenie spożywania cukru.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...