Skocz do zawartości
Forum

Przyrośnięte łożysko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w 29 tyg ciąży, dodam że jest to druga ciaża. Pierwszy poród miałam 4 lata temu za pomocą cięcia cesarskiego. Teraz też mam mieć cesarkę. Dziś się dowiedziałam że łożysko przyrosło albo przykleiło już nie pamiętam z nerwów bo blizny po poprzedniej cesarce. Lekarz stwierdził że mogą być problemy podczas porodu. We Wtorek ide do szpitala na badania i lekarz stwierdził że wtedy mi wszystko wytłumaczy. Czy może któraś z Was miał lub słyszała o takim przypadku?? Proszę o pomoc czym to grozi czy to jest takie groźne, czego mogę się spodziewać

Odnośnik do komentarza

witaj ja osobiście nie słyszałam o twoim problemie ale pogrzebałam w internecie i znalazłam taki opis-

Łożysko przyrośnięte lub łożysko wrośnięte jest to rzadko spotykana patologia i zwykle jest rozpoznawana w trzecim okresie porodu, kiedy łożysko nie chce się samo odkleić.

Konieczna jest wówczas interwencja chirurgiczna dla wydobycia łożyska (wtedy mówi się o łożysku przyrośniętym) lub w najgorszym wypadku wycięcia całej macicy (wtedy mówi się o łożysku wrośniętym).

Przyczyny
Przyczynami łożyska przyrośniętego czy wrośniętego są najczęściej blizny macicy, powstałe na przykład na skutek przebytych operacji czy przy porodach przez cesarskie cięcie, w tym przede wszystkim w przypadku cesarskiego cięcia spowodowanego wystąpieniem łożyska przodującego. W takich wypadkach łożysko wrasta w bliznę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...