Skocz do zawartości
Forum

Infekcje grzybiczne w ciąży


Gość Komcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
jestem w 13 tygodniu ciąży
w ok. 8 tygodniu mialam infekcje chyba grzybice. Dostalam globulki i przeszlo. Minelo troche czasu i znowu mam wydzieline przy wargach sromowch. wziełam macmiror 3 tabletki bo zostały mi z kuracji przedciazowej i teraz sie martwie, czy:
1. czy nawrot infekcji moze byc grozny dla ciazy?
2. czy mozna brac macmiror? jedni psiza ze mozna ze lekarze im zapisuja inni ze nie bo moze powodowac smierc plodu, wiec jak to jest ze jedni lekarze przepisuja a inni ze absolutnie nie?

Proszę o poradę bo się martwie

Odnośnik do komentarza

jeśli faktycznie masz obawy co do bezpieczeństwa branego leku dla maluszka ja skonsultowałabym to z innym lekarzem, co do infekcji to tak, trzeba ją leczyć bo może być groźna, np może mieć wpływ na przedwczesny poród, ale są leki które można brać w ciąży bez obaw, uzupełniaj też florę bakteryjną provagiem, to dobra ochrona przed infekcją, pomoże też szybciej się jej pozbyć

Odnośnik do komentarza

Wiem że się martwisz w ciąży też miałam problem z grzybicą pochwy i odbytu. Po drugim leczeniu całkowicie odstawiłam cukier, przestałam chodzić na basen i wspomagałam się probiotykami. Jak tylko poczułam pieczenie w pochwie zakładałam na noc przez kilka dni invag i miałam święty spokój, infekcje przestały mi dokuczać. Pomyśl o probiotykach, w ciąży warto je stosować, o zmianie diety również. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

A dlaczego zastosowałaś macmiror bez konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę? To dość nieodpowiedzialne. Lekarz dobiera leki w zależności od typu infekcji oraz przebiegu ciąży. Co do samej infekcji to pamietaj o uzupełnieniu flory bakteryjnej po leczeniu. Ja w ciązy stosowałam Lactovaginal dopochwowo, nie tylko po leczeniu infekcji ale tez profilaktycznie.

Odnośnik do komentarza

Twój ginekolog prowadzący ciążę najlepiej Ci odpowie i uspokoi. Jeśli masz tendencję to powstawania grzybicy to łykaj probiotyk i stosuj przez całą ciążę (w połogu też możesz) płyn lacibios femina pregna o pH 3,5 z kwasem mlekowym i chlorheksydyną. Daje ochronę przeciwgrzybiczą i przeciwbakteryjną i jest stworzony specjalnie dla kobiet w ciąży (bezpieczny dla Ciebie i maluszka). U mnie się świetnie sprawdził, bo oprócz tego, że chronił przed infekcjami to jeszcze łagodził podrażnienia i pieczenie, a przy tym nie uczulał i nie drażnił zapachem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...