Skocz do zawartości
Forum

Drżenie rąk i szybkie bicie serca


Gość ubuntu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat, od jakiegoś roku mam problem z drżacymi rękoma. Byłem z tym u neurologa, psychologa, robiłem różne badania, lecz wszystko jest podobno w normie. Od psychologa dostałem jedynie tabletki Atarax, które zbytnio nie pomagają. Dodam, że w stresujących sytuacjach serce bije mi z 10 razy szybciej niż powinno, drżenie nasila się - jakby całe ciało razem z głową. Myślałem, aby wybrać się z tym do psychiatry. Nie wiem czy może być to nerwica, ale chciałbym, aby objawy były chociaż trochę mniejsze, bo naprawdę ciężko z tym funkcjonować, chociażby nawet podczas podpisywania jakiś papierów w urzędzie. Czekam na porady i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Heh. Łatwy problem. Idź do lekarza zwykłego, wymień objawy. Zapytaj o propranolol. 70% efekt na drżenie do tego czujesz sie pewny siebie wśród ludzi. Zmniejsza oddziaływanie adrenaliny na serce. Zmniejsza ciśnienie. No i jest lekiem zalecanym do stosowania w drżeniu samoistnym i w lęku scenicznym, społecznym. Nie uzależnia. Doraźnie, zaleconą dawke przed sytuacją stresową. To lek na nadcisnienie który znajduje również zastosowanie w tego typu objawach. A jak będzie potrzeba coś mocniejszego to zawsze można pójść do psychiatry po jakis smakowity antydepresancik których pełno w dzisiejszych czasach :)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zacząłęm właśnie pić melisę, zobaczymy jak to z tym będzie :) a co do propranololu, to tak, powiedziałem to swojemu lekarzowi, ale stwierdził, że to normalne, że serce szybciej bije w stresujących sytuacjach, i to lek na nadciśnienie. Myślicie, że warto zapytać o to innego lekarza ?

Odnośnik do komentarza

no ja naprawde moge polecić propranolol, jeśli chcesz pozbyć sie w stresujących chwilach drżenia to to jedyny taki lek, biorą go aktorzy, muzycy...ja go biore czasami żeby być mocniejszy w gadce, żeby nie drżał głos, no i ręce....mam go przepisanego od zwykłego lekarza na drżenie, ciśnienie miałem zawsze w normie albo i niższe, to jest niezwykle bezpieczny lek, działanie jest wydaje sie bardzo delikatne, nie działa jakoś na nastrój ani osobowość, po prostu organizm jest spokojniejszy, mniej adrenaliny, skupiasz sie na tym o czym mówisz a nie na tym ile ludzi jest wokół, do tego masz zmniejszone drżenie o 60-70%, nie łamie Ci sie głos, mniejsza potliwość, na codzien to sie nie przydaje bo nie ma różnicy ale w dniach w których jest naprawde sporo rzeczy do załatwienia wśród ludzi to to znakomity środek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...