Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyk


Gość sliwka2

Rekomendowane odpowiedzi

okolo miesiac temu wzielam 5 tbletek duomoxu, pierwszą tabletke wzielam przy ostatniej tabletce antyoncepcyjnej, Zabezepiczalismy się dodatkowo jednak pechowo pękla jedna prezerwatywa. Po paru dniach dostałam normalnie okres i wzielam juz praktycznie cały kolejny blister, czy jezeli teraz dostanę krwawienie w terminie nie powinnam się obawiać? Niby wszystko jest ok, ale jakos tak zaczynam się zastawiać.

Odnośnik do komentarza

Witam,
ostatni raz wspolzylam 26 sierpnia. Biorę tabletki regularnie, jednak wcześniej brałam antybiotyk rovamycine. Zabezpieczalismy się prezerwatywa i sciagnelismy ja dosłownie na 1 min, bo caly czas penis opadał. Następnie po kilku dniach dostałam krwawienie z odstawienia. W połowie kolejnego pakowania zaczęłam miec dziwne dolegliwości : kłucie w jajnikach i w piersiach. Zrobiłam test ciążowy we wtorek i pokazał on dziwna druga przezroczysta kreskę, bez żadnego zabarwienia, kolejny test zrobiony w piątek podobnie. W piatek pojechałam również do ginekolega i powiedzial, że jest za wcześnie zeby coś stwierdzić, ale macica nie jest powiększona. Czy możliwe jest ze zaszłam w ciążę? Nigdy nie spoznilam się z braniem tabletki, jedynie 8 godzin (gdzie czas opóźnienie może wynosić 12h jak wskazuje ulotka). W połowie opakowania dostałam również krwawienia, które przeszło w brązowe a wczoraj i dzisiaj wypadło ze mnie coś w rodzaju skrzepu. Nie wiem co się dzieje. Czy ciąża jest możliwa? Co moze oznaczać ta druga, przezroczysta kreska? Jest ona prawie niewidoczna, trzeba się dobrze przypatrzeć, a test robiłam 22 i 25 dni po stosunku. Czy po 25 dniach byłoby widac pęcherzyk ciążowy lub przynajmniej powiększona macice? Prosze o odpowiedz :(

Odnośnik do komentarza
Gość marcysia22

Witam,
Z tego co piszesz nie wydaje mi się żebyś była w ciąży. Teoretycznie testy ciążowe wykonuje się 14 dni po stosunku lub w dniu spodziewanej miesiączki. Ty zrobiłaś po 25 dniach i nic nie wyszło. Wydaje mi się ze nie ma powodów do obaw, ale w razie pytań kieruj je bezpośrednio do lekarzy specjalistów, bądź idź na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, Od 7 dni biorę antykoncepcję (Atywia), dziś lekarz dermatolog przepisał mi antybiotyk na trądzik (Tetrasyl), który mam przyjmować 24 dni. Wiem, że przy stosowaniu antybiotyku i antykoncepcji należy dodatkowo się zabezpieczać, gdyż działanie tabletek anty. jest obniżone. Po jakim czasie od zaprzestania brania antybiotyku, działanie środków anty. znów jest praktycznie 100%? Gdy w 24 dniu skończę antybiotyk, będę miała 2 dzień tabletek antykoncepcyjnych po 7 dniowej przerwie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...