Skocz do zawartości
Forum

Czynniki powodujące opóźnienie miesiączki


Gość zaniepokojona20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniepokojona20

Witam serdecznie.
Chciałabym opisać swój problem i dowiedzieć się, jakie zdanie mają w tym temacie inni użytkownicy.
Otóż swoje miesiączki miałam zawsze regularne, 28-dniowe. W zeszłym miesiącu okres dostałam 27 września na wyjeździe w górach. Dodam, że wtedy był on spóźniony 3 dni. 8 dnia cyklu uprawiałam petting ze swoim chłopakiem - wtedy miałam jeszcze końcówkę miesiączki, plamienia. 23 i 24 dnia cyklu współżyliśmy ze sobą bez zabezpieczenia. Śluzu było bardzo dużo. Był on biały i mocno gęsty, czyli teoretycznie niepłodny. Aktualnie jestem w 35 dniu cyklu i nie mam dalej okresu. Test ciążowy zrobiłam w 31 dniu cyklu z porannego moczu - wynik negatywny. Jeżeli chodzi o jakiekolwiek objawy miesiączki - zero. Zawsze bolał mnie brzuch, piersi były twarde i bolące, miałam sporo wyprysków na twarzy. Aktualnie jedynie pobolewają mnie trochę jajniki i czuję mrowienie w miejscach intymnych. Dodam jeszcze, że aktualnie pracuję na 3 etatach. Rano z jednej pracy idę od razu do drugiej i wracam w nocy. Później wstaję znowu wcześnie, żeby zajechać do pierwszej pracy. Całe weekendy również mam zajęte, ponieważ jestem wtedy w trzeciej pracy. Nie sypiam zbyt wiele, mam nieregularny tryb funkcjonowania. Z takim ważniejszych myślę informacji to fakt, że dość sporo schudłam w krótkim czasie (8 kg w 2 miesiące). Praktycznie nic nie jadłam i sporo ćwiczyłam. Aktualnie przybrałam trochę z powrotem, ale nie wiem, czy ma to znaczenie w tym temacie. Postanowiłam zrobić w niedzielę kolejny test ciążowy. Jeżeli znowu wyjdzie negatywny, udam się na badania krwi i do ginekologa. Jestem zdrową osobą i nie uważam, że jest normalnie to, że okres może "wypaść".
Moje pytanie jest następujące: co powoduje takie opóźnianie miesiączki? Czy podświadomy stres związany z pracą, przemęczenie, mało snu, szybka utrata wagi? Czy jednak ze względu na zmianę klimatu przez wyjazd z góry wszystko mogło się poopóźniać? Albo jeszcze, że 8 dnia mogło coś się przedostać przez palce lub też mimo dni niepłodnych, na co wskazywał śluz, podczas współżycia doszło do zapłodnienia?
Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

- podświadomy stres związany z pracą,
- przemęczenie,
- mało snu,
- szybka utrata wagi
- zmiana klimatu
- złe odzywianie,
wszystkie te czyniki moga wpłynąc na miesiączkę.
Jeżeli nadal jej nie będzie, zrób test z krwi, wtedy wszystko będzie jasne :)
Na twoim miejscu na razie bym sie nie denerwowała, bo podświadomy stres "nie mam okresu, a moze to ciąza?" i panika w tym temacie również swoje robią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...