Skocz do zawartości
Forum

Swędzenie, pieczenie i upławy przy gronkowcu złocistym


Gość Elatyna

Rekomendowane odpowiedzi

Opowiem moją historię...jesteśmy młodym małżeństwem...staramy albo raczej staraliśmy się o dziecko, az pewnego dnia poczulam swedzenie, pieczenie, były upławy. Ginekolog wziela posiew...Enterococcus faecalis, bardzo liczny. Nie pocieszyło mnie to, ale miałam w międzyczasie silny antybiotyk na anginę i pojawiło się zapalenie korzenia zęba (znów antybiotyk) i byłam wyjałowiona... Posiew, antybiogram. Doktor przepisała nam (mi i męzowi) amotaks. Braliśmy grzecznie, o stałych porach. Oczywiście osłonowo probiotyk i dopochwowo lactovaginal...2 dni po zakonczeniu kuracji (czułam wielką poprawę) pojawił się okres a po okresie wszytsko na nowo...pieczenie, upławy...Naprawde bardzo dbam o higienę, bielizna tylko bawełniana, żadnych tamponów. No i powędrowałam do ginekolog. wzieła kolejny posiew. No i wyszło został faecalis ale pojawił się gronkowiec złocisty! Nie wiem jak i skąd. Nie współżyliśmy od początku pojawienia się wszytskiego! Jestem załamana. Mamy nowy antybiotyk Amoksiklav plus ja dopochwowo Fluomizin. Jutro idę pobrać posiewy z gardła i nosa, mąż też. Musimy sprawdzić skąd ten gronkowiec...
Czy to leczenie w ogóle ma sens? To wszystko jest takie męczące i obciążające... A co z naszymi planami o potomstwo? Mamy mieć nadzieję? Proszę o poradę! Miał ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza

Czyli tym gronkowcem nie mam się przejmować? bo jak mi to dr powiedziała to myślałam, że zlecę z krzesła...jeszcze się naczytałam na ten temat różnych historii, także obawiam się ciągłej "walki"...Czy powinnam brać jescze jakieś inne leki? Słyszałam o jakiś zastrzykach? Audioszczepionkach?

Odnośnik do komentarza

wiesz to nie jest tak że nie ma co się nim przejmować. Bo go tam nie powinno być ani tej drugiej bakterii. Po prostu musisz uzbroić się w cierpliwość i wyleczyć to.
Wiesz po takiej dawce antybiotyków masz naprawdę wyjałowiony organizm i musi minąc sporo czas aby znowu pojawiły się te dobre bakterie.
Możesz wspomóc ten proces odpowiednią dietą. z duża ilością kefirów, jogurtów, maślanek i kiszonek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...