Skocz do zawartości
Forum

Ból jajnika a tabletki antykoncepcyjne


Gość Dariiii

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Biorę pierwszy miesiąc (pierwszy blister) tabletek anty w moim zyciu. Nie wiem o nich na tyle dużo, mam poczucie chaosu. Po pierwsze biorę tabletki ovulastan, zaczęłam je przyjmować w pierwszym dniu krwawienia, połączyło się to z pierwszym dniem zażywania antybiotyku (Doxycyclinym TZF). Tabletkę anty biorę o 10 rano, antybiotyk brałam ok 14. Nie wybrałam całego, ale myślę, że to nie ma secjalnego znaczenie. Z tego co wiem obniża on działanie tabletek anty. Czy to oznacza, że nie jestem chroniona przez tebletki anty?

Zwykle odbywałam stosunek dodatkowo z prezerwatywą. Dwa razy zdarzyło się bez prezerwatywy, ale z globulką. Drugim razem miałam wrażenie jakby globulka cała wypłynęła, nie wiem czy to możliwe? Jestem 3 dni po ostatnim stosunku, kiedy to teoretycznie miałam dni płodne, seks był bez prezerwatywy, ale z globulką a partner nie skończył we mnie. Teraz boli mnie jajnik jak przy owulacji i piersi. Przy to po prostu mogą być objawy brania tabletek anty? Czy jeśli nie dostanę krwawienia podczas 7 dniowej przerwy oznaczać to będzie ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Stosowanie antybiotyku może obniżać skuteczność antykoncepcyjną doustnej terapii hormonalnej. Bóle podbrzusza mogą być spowodowane przyjmowaniem antykoncepcji. Jeśli krwawienie nie pojawi się w trakcie siedmiodniowej przerwy to należy wykonać test ciążowy. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...